Найбільша приватна сонячна електростанція відкрита в ОАЕ

Новини Сонячна енергетика

В Об’єднаних Арабських Еміратах запрацювала найбільша приватна сонячна електростанція, пікова потужність якої становить 1,2 ГВт електроенергії. Для порівняння – найбільша і найпотужніша сонячна станція в США – Сонячна зірка- має потужність 569 МВт.

Найбільша приватна сонячна електростанція відкрита в ОАЕ

За оцінками фахівців, відкрита недалеко від Абу-Дабі, сонячна електростанція Noor Abu Dhabi здатна знизити обсяг викидів СО2 на мільйон тонн щорічно. Така кількість вуглекислоти в рік виробляє 200 тисяч авто, якs, кажучи образно, тепер «прибрали з дороги». На станції встановлено 3,2 млн сонячних панелей, генерація електрики здатна повністю покрити потреби 90 тисяч осіб в електроенергії.

Для ОАЕ – це перший настільки великий проект в сонячній енергетиці, який, як кажуть фахівці, носить скоріше іміджевий характер, покликаний показати, що керівництво країни стурбоване проблемою парникового ефекту і зайнялося виробництвом «зеленої» електрики. Втім, за інформацією, яка просочилася в ЗМІ, можна очікувати появи ще двох сонячних об’єктів, що мають рекордні показники потужності. Та ж компанія, яка виконала проект сонячної електростанції Noor Abu Dhabi і забезпечила його будівництво, має ранні плани зі зведення СЕС потужністю 2 ГВт. Ще один об’єкт хоче побудувати Саудівська Аравія, у якій вже укладено базову угоду на будівництво сонячної електростанції потужністю 2,6 ГВт.

Слід зазначити, що в Арабських Еміратах приділяють велику увагу і «малій» сонячній генерації. Так, управління Дубая, що відповідає за водо- і електропостачання, на початку 2019 року розпочало реалізовувати проект з установки сонячних панелей на дахах будинків. Всі встановлені сонячні батареї будуть підключені до загальної електромережі. У планах – установка фотоелектричних модулів на 10 відсотках житла, всі витрати взяла на себе Управління водо- і електропостачання Дубая. Проект повинен бути завершений до кінця 2019 року. А до кінця 2030 року влада планують встановити сонячні панелі на дахах всіх будинків міста.

Влада ОАЕ розглядають інвестиції в сонячну енергетику як варіант знизити залежність від обсягів видобутої нафти, диверсифікувати джерела енергопостачання. Всього до 2050 року Об’єднані Арабські Емірати планують інвестувати в поновлювані джерела енергії 163 млрд доларів, це дозволить довести частку ВДЕ до 50 відсотків.

Lost Password