Альтернативна енергетика в Україні визнана восьмою в світі за інвестиційною привабливістю

Новини

Згідно звіту дослідницької агенції Bloomberg New Energy Finance, альтернативна енергетика в Україні за ступенем привабливості інвестицій зайняла в 2019 році 8 місце в світі і перше – в Європі. Україна поступилася першими місцями в рейтингу найбільшим економікам світу, що розвиваються, в першу трійку входять Індія, Чилі і Бразилія, за ними слідує Китай і Аргентина, 6 і 7 місце зайняли Йорданія і Кенія.

Альтернативна енергетика в Україні визнана восьмою в світі за інвестиційною привабливістю

Всього за рік Україна зробила фантастичний підйом на 55 місць вгору, в 2018 році за інвестиційною привабливістю відновлювальна енергетика в Україні зайняла всього 63 місце.

Можна відзначити кілька факторів, які сприяли такому значному зростанню:

Тільки в 2018 році альтернативна енергетика в Україні отримала інвестицій на 801 млн доларів, в 2017 році цей показник становив лише 46 млн. Для порівняння, сумарний обсяг інвестицій у відновлювану енергетику країн Європи, що не входять до Євросоюзу, склав 2,2 млрд доларів, частка Україна становить майже 36%.

Аналітики відзначають, що в наступному році альтернативна енергетика в Україні значно сповільнить своє зростання, через різке зростання виплат уряд вводить цілий ряд обмежувальних заходів. Перш за все, квоти на введення в експлуатацію нових потужностей, які будуть реалізовуватися через зелені аукціони, будуть дуже незначними в порівнянні з показниками, зафіксованими в 2019 році. Крім того, інвестиційну привабливість знижує і прагнення уряду ретроспективно переглянути чинні зелені тарифи для промислових сонячних електростанцій.

Lost Password