Електромобілі в Україні можуть подешевшати ще на 23%

Новини

Міністерство інфраструктури України, розглядаючи можливості розвитку ринку електрокарів в країні, пропонує ввести податкові пільги, які дозволять зробити електромобілі в Україні ще більш доступними.

Електромобілі в Україні можуть подешевшати ще на 23%

Йдеться про скасування виплат до пенсійного фонду, які складають 5% від вартості електромобіля – збір сплачується при реєстрації електрокара. Крім того, додатково планується ввести податкову знижку в розмірі 18% від вартості, що в сумі зробить електромобіль в Україні дешевше на 23%.

У міністерстві зазначають, що скасування ПДВ і акцизного збору на імпорт електрокарів вже позитивно позначилася на ринку електромобілів в Україні. Якщо за весь 2017 рік у країні було зареєстровано близько 2,5 тисячі електричних автомобілів, то тільки за січень 2018 року імпорт електромобілів в Україні склав 793 автомобіля. Тобто всього за один місяць обсяги продажів склали третину від показника 2017 року. Найпопулярнішим електромобілем залишається Nissan Leaf, їх імпортували на 32% більше, ніж за аналогічний період минулого року. При цьому майже всі машини – 96% – це б / у електромобілі. На другому місці – BMW i3, з яких тільки 40% припадає на нові машини. На третьому – Tesla Model S, при цьому частка б / у електромобілів цієї марки становить 70%.

Приведемо приклад, наскільки подешевшали електроавто після відміни НДС та акцизного збору. Наприклад, при імпорті електрокара Tesla Model S з мінімальною митною вартістю близько 103,6 тисяч доларів, власник після скасування акцизу і ПДВ економить близько 566,5 тис. Гривень. Найпопулярніший електромобіль в Україні – Nissan Leaf – при вартості нової машини в районі 18 тис. Євро, за рахунок скасування зборів став дешевше майже на 120 тисяч гривень. При імпорті б / у електромобіля Nissan Leaf вартістю близько 5,6 тисячі доларів (середня ціна на аукціоні в США для авто 2016 року) економія для його майбутнього власника складе 34314 гривень.

Якщо Верховна Рада продовжить скасування ПДВ і акцизу і прийме нові податкові пільги, то електромобілі в Україні подешевшають майже на 40%.

Lost Password