1,5 мільярда євро на вітряні електростанції: норвезький інвестор оголосив подробиці інвестпроекту

Новини

Новина про те, що норвезька компанія NBT готова вкласти 1,5 мільярда євро, щоб побудувати вітряні електростанції на півдні України стала головною за результатами відвідування українською делегацією економічного форуму в Давосі. І ось тепер проект почав набувати реальних рис – віце-президент норвезької компанії Бергу Творг прибув до Києва, де знайшов час поспілкуватися з журналістами «Нового Часу».

1,5 мільярда євро на вітряні електростанції: норвезький інвестор оголосив подробиці інвестпроекту

Норвезькі інвестори відзначають, що альтернативна енергетика в Україні давно стала об’єктом їхньої пильної уваги. Спочатку вони планували побудувати вітряні електростанції в Криму, проект опрацьовувався в 2012 і 2013 роках, але анексія Криму відклала реалізацію планів на 4 роки. Наступні два роки стали показовими для інвесторів – незважаючи на складну економічну ситуацію, війну, падіння гривні, український уряд суворо дотримувався порядку виплат за зеленим тарифом. Правда, в 2015 році ціна на зелений тариф для деяких станцій була істотно знижена, але це, в основному, торкнулося сонячних електростанцій, що належали братам Клюєвим – це був проект з великою корупційною складовою.

Остаточне рішення було прийнято після того, як в силу вступив закон про ринок електроенергії. Крім того, значно спростилися і дозвільні процедури, тепер оформити дозвіл на будівництво можна всього за півроку, раніше на всі узгодження йшло до 3 років. Ну і головне – зелений тариф в Україні найвищий в Європі, навіть зелені аукціони, які запрацюють з 2020 року, не лякають інвесторів. Вони впевнені, що хоч зелений тариф і знизиться, але все одно не втратить своєї привабливості.

Всього норвезькі інвестори планують реалізувати два великомасштабних проекти на півдні України. Тут кращі умови, щоб будувати вітряні електростанції – море і степ.

«Сиваш»

Тут планується побудувати вітряні електростанції сумарною потужністю 250 МВт (64 турбіни по 3,9 МВт кожна), Проект реалізується NBT спільно з французькою компанією Total Eren. Загальний обсяг інвестицій складе близько 380 млн євро, з яких близько 150 млн надасть в кредит Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) і деякі інші фінансові організації.

«Зофія»

Вітропарк буде побудований в Запорізькій області, його планована потужність – 742 МВт, проект передбачає установку 180 вітротурбін потужністю 4-4,5 МВт. Загальний обсяг інвестицій складе близько 1 млрд євро, введення в експлуатацію намічене в 2021 році.

Основні роботи з будівництва вітропарків буде виконувати китайська компанія POWERCHINA, але при цьому близько 75% від усього обсягу робіт виконають українські підрядники.

Lost Password