Зелений тариф

Ціна на зелений тариф 2018

Інформацію оновлено, перейдіть за посиланням щоб ознайомитись: ціна на зелений тариф 2019.

Ціна на зелений тариф змінюється в залежності від року введення в експлуатацію об’єкту електрогенерації. Ця ціна регулюється Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення конкурентних умов виробництва електроенергії з альтернативних джерел енергії», який прийнятий Верховною Радою України 4 червня 2015 року.

Ціна на зелений тариф 2018

Особливість цього закону в тому, що зелений тариф (ціна, за якою держава купуватиме у виробника електроенергію) залежить від часу, коли об’єкт (сонячна електростанція, вітрова електростанція і т.д.) введені в експлуатацію. При цьому вартість електроенергії (зелений тариф), що діяла на момент початку експлуатації об’єкта електрогенерації, зберігається на весь наступний час (для України – до 2030 року).

Ціна на зелений тариф: вартість електрики в 2018 році

Для сонячних електростанцій, які будуть введені в експлуатацію в 2018 році, будуть діяти  тарифи, які перелічені нижче.

Для юридичних осіб (промислові сонячні електростанції):

  • для дахових сонячних електростанцій – 16,3 євроцента за кВт
  • для наземних сонячних електростанцій – 15 євроцентів за кВт.

Для приватних осіб (потужність приватної сонячної електростанції не повинна перевищувати 30 кВт) – 532,68 копійки за кВт.

Для приватних осіб, які виробляють електроенергію, використовуючи енергію вітру (потужність установки не повинна перевищувати 30 кВт) – 342,44.

Наведені тарифи будуть діяти для всіх сонячних і вітрових електростанцій, які почнуть функціонувати до 31 грудня 2019 року.

Розмір зеленого тарифу можна збільшити за рахунок використання обладнання, виробленого в Україні:

  • тариф збільшується на 5%, якщо рівень використання обладнання українського виробництва становить не менше 30%
  • розмір надбавки до зеленого тарифу складе 10%, якщо рівень використання обладнання українського виробництва становить не менше 50%.

Важливо знати, що розмір зеленого тарифу в національній валюті (гривні) переглядається щокварталу виходячи з середнього значення офіційного валютного курсу євро, який був встановлений Нацбанком України за останні 30 календарних днів перед засіданням Національної комісії.

Lost Password