Електровелосипед

База знань

Електровелосипед (електричний велосипед, e-bike, пауербайк, pedelec, велогібрід, гібридний велосипед) – це велосипед, який обладнаний електричним приводом, що забезпечує повністю або частково його рух. Принципово електровелосипед по конструкції нічим не відрізняється від звичайного велосипеда, при цьому він обладнаний трьома додатковими деталями – електродвигуном, контролером із зарядним пристроєм і акумулятором. Головна відмінність електровелосипеда від електроскутера – він може приводитися в рух за допомогою педалей.

Електровелосипед

Електровелосипед – це екологічно чистий вид транспорту, популярність якого постійно збільшується. Гібрідний велосипед – дуже перспективний варіант транспортного засобу для міста, бо має цілий ряд переваг:

  • легко пересуватися по місту, повністю ігноруючи пробки
  • він дуже дешевий в обслуговування, його можна заряджати безпосередньо від побутової розетки. Тобто електровелосипед можна підзарядити в будь-якому місці, де є розетка і 220В
  • він дуже компактний, тому йому знайдеться місце навіть в міській квартирі
  • електродвигун дає можливості долати значні відстані і круті підйоми
  • електровелосипед дозволяє дозувати фізичне навантаження, що особливо важливо для людей або слабо підготовлених, або які мають певні обмеження за ступенем фізичного навантаження
  • в більшості країн для управління електровелосипедом немає необхідності отримувати права або будь-які спеціальні дозволи.

Якщо говорити про недоліки, то основний – це значно більша вага, ніж у звичайного велосипеда. Чим більше ємність акумулятора (тобто дальність поїздки електровелосипеда), тим більше маса, у деяких моделей вона може досягати 45-50 кг. Все це позначається на керованості і маневреності – ці показники істотно погіршуються. З інших мінусів – вартість (найдешевший китайський велогібрід коштує від 700 доларів), тривалість зарядки від звичайної розетки (не менше 4 годин), а також недостатня прохідність. Через сильну вібрацію пластикові шестерні, встановлені в моторколесі, швидко зношуються.

Електровелосипед: історія питання

Перший електровелосипед з’явився практично одночасно з винаходом звичайного велосипеда. Перший патент на електричний велосипед був зареєстрований в 1890 рік, модель приводу на заднє колесо було винайдено в 1899 році. Інтерес до електровелосипедів почав з’являтися з винаходом компактних, але при цьому досить ємних акумуляторів. Перший масовий випуск електробайків почався в 1992 році, а вже через 15 років, в 2007 році їх щорічний випуск перевищував понад 17 млн, в 2010 – 22 млн. Зараз щорічно випускається не менше 30 млн електровелосипедів. В Україні розробили електровелосипед DELFAST, який на одній зарядці акумулятора здатний проїхати до 400 км.

Lost Password