Біомаса

База знань

Біомаса – це поновлюване джерело енергії, органічний матеріал, який утворюється з рослин, мікроорганізмів і тварин: трав’янисті рослини, дерево, зернові культури, морські рослини, водорості, стічні води, гній і т.д. За енергоємністю та продуктивністю біомаса займає п’яте місце серед поновлюваних джерел енергії. На планеті щорічно утворюється близько 170 мільярдів тонн первинної біологічної біомаси, практично такий же обсяг і руйнується. Щорічно в світовому господарстві використовується близько 500 мільйонів тонн біомаси. Вона може бути відновлена у відносно короткий термін.

Біомаса

Біомаса: основні методи отримання енергії

Біомаса може бути конвертована (перетворена) в різні види біопалива або енергії декількома способами:

  • термохімічне перетворення – отримання теплової енергії шляхом спалювання біомаси. Найчастіше для цього використовують тверде біопаливо – дерево і деревні гранули, відходи деревообробки, пелети, одержувані з тирси, лузги насіння, соломи, шкаралупи горіхів і т.д.
  • біотехнологічна конверсія – в результаті розкладання біомаси виділяється суміш горючих газів, більшу частину якого (до 70%) становить метан. Якщо в природному середовищі процес розкладання може тривати досить довго, то в промислових умовах, за рахунок застосування спеціальних пристроїв (метатанків), його можна значно прискорити. В даний час в світі розроблено понад 60 різних технологій, що дозволяють отримувати біогаз шляхом переробки біомаси. Таку різноманітність можна пояснити тим, що для кожного виду вихідної сировини (відходи харчової промисловості і сільського господарства, харчові відходи, гній, стічні води і т.д.) використовується свій тип переробки, щоб домогтися максимального виробництва біогазу
  • біодизель – моторне біопаливо, що отримується як результат переробки тваринних або рослинних масел. Як вихідна сировина найчастіше використовується рослинне масло – соя в США, канола в Канаді, рапсове масло в Європі, кокосове масло на Філіппінах. Біодизель – єдине альтернативне джерело енергії, яке реально може скласти конкуренцію традиційному (виготовленому з викопних ресурсів) дизельному паливу. Це повністю екологічно нейтральне паливо, при його згорянні не відбувається виділення в атмосферу діоксиду сірки, а також викидається мінімальний обсяг діоксиду вуглецю. Розлитий по необережності, біодизель не забруднює ґрунт, він практично повністю (на 99%) розкладається, а при попаданні в воду – є безпечним для риб та інших організмів.

Lost Password