Як підвищити енергоефективність: в Києві пройшов 5 форум енергоефективного партнерства

Новини

12 квітня в Києві пройшов 5 форум енергоефективного партнерства, на якому рішення проблеми – як підвищити енергоефективність і знизити енергоспоживання – розглядали понад 600 учасників, до складу яких входили представники уряду України, Верховної Ради, Євросоюзу, міжнародних організацій, обласних і районних властей, мери міст, бізнесмени.

Сергій Савчук на форумі енергоефективного партнерства

У своєму виступі голова Держенергоефективності Сергій Савчук зазначив, що в країні зараз реалізується цілий ряд програм і проектів, мета яких – підвищити енергоефективність і знизити енерговтрати.

Теплі кредити

На сьогоднішній день теплі кредити – найреальніший і доступний спосіб підвищити енергоефективність для жителів України. За весь час дії програми її послугами вже скористалися більше 500 тисяч українських сімей. У 2019 році на теплі кредити Кабінет Міністрів направив 400 млн гривень, ще 130 млн виділила місцева влада в рамках 115 програм здешевлення теплих кредитів.

Енергоменеджмент

За рахунок впровадження енергомоніторингу (енергоменежмента) в більш ніж в 200 органах місцевої влади, вдалося знизити енергоспоживання в середньому на 15%.

Енергосервіс

Впровадження ЕСКО-механізму відкриває ринок утеплення для більш ніж 100 тисяч бюджетних організацій, його розміри за попередніми розрахунками фахівців складає близько 8 млрд гривень. На сьогоднішній день на стадії реалізації знаходиться близько 300 ЕСКО-контрактів, загальна сума яких становить 330 млн гривень.

ЕСКО-механізм дуже вигідне рішення для модернізації об’єктів міністерств і відомств. На сьогоднішній день оголошені тендери на роботу в рамках ЕСКО-механізму для 60 об’єктів, по 8 – вже укладені договори.

Форум ефективного партнерства

Сертифікація енергоефективності будівель

У доповіді голови Держенергоефективності було зазначено, що зараз ведеться спільна робота з 42 вищими навчальними закладами по формуванню ринку послуг з сертифікації енергоефективності будівель. Для проведення енергоаудиту вже видано більше 700 атестатів, в лідерах – Київ, Дніпропетровська, Харківська, Запорізька та Одеська області. Виконано роботи і отримали сертифікати вже 60 будинків.

Окремо в Держенергоефективності розглядають можливості енергетичної утилізації сміття і вже найближчим часом в цій сфері буде представлено цілий ряд законодавчих ініціатив.

Lost Password