Інвестори просять захистити зелений тариф

Новини Сонячна енергетика

Введення ринку електроенергії призвело до того, що об’єкти альтернативної енергетики, що використовують зелений тариф, не можуть отримати зароблені гроші. Проблема полягає в тому, що Окружний облсуд Києва за позовом групи підприємств, які належать Ігорю Коломойському, наклав заборону на тарифи, встановлені Укренерго. В результаті «Гарантований покупець» (структура, яка за зеленим тарифом викуповує у виробників електроенергію, отриману за допомогою ВДЕ), не отримує фінансування і не може розрахуватися з виробниками «зеленої» електрики.

Інвестори просять захистити зелений тариф

Іноземні інвестори звернулися безпосередньо до Президента України з відкритим листом, в якому просять захистити зелений тариф, який гарантований українським законодавством. Адже затримки з виплатами загрожують кризою не тільки в галузі відновлюваної енергетики, а й в енергетичному секторі в цілому.

Ринок чекає реакції Уряду і особисто Президента, адже зараз в стадії реалізації знаходяться кілька великих інвестпроектів, вартість яких обчислюється сотнями мільйонів євро. Крім того, на фінальній стадії – заключення великих договорів, де кредиторами виступають Корпорація закордонних приватних інвестицій уряду США (OPIC) і Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР). Проблеми з виплатами приведуть до того, що інвестори звернуть свої програми, це негативно позначиться на довгостроковому розвитку сектора альтернативної енергетики в Україні та інвестиційному кліматі в в країні в цілому. У першому півріччі в Україні було введено в експлуатацію об’єктів альтернативної енергетики сумарною потужністю 1550 МВт (це майже в два рази більше, ніж за весь 2018 рік), обсяг інвестицій склав 1,3 млрд євро.

При цьому за Енергоринком залишилися борги, які накопичилися ще до впровадження ринку електрики. Причина – борги обленерго, які становлять близько 3,6 млрд гривень. Тому держпідприємство не могло повною мірою розрахуватися з виробниками зеленої електрики. За деякими даними, за червень виробники отримали не більше 30% від належних виплат.

На момент написання новини, Укренерго почало частково погашати борги за електрику, викуплену за зеленим тарифом. Перший транш склав 454 млн гривень, це третина від загального боргу за липень. Всього Укренерго має заплатити за електроенергію, вироблену за допомогою поновлюваних джерел енергії в липні, близько 1,58 млрд гривень.

Lost Password