Українці створили найтепліший будинок в світі

Новини

Розроблений українським стартапом PassivDom енергонезалежний «розумний» модульний будинок може отримати звання “найтепліший будинок в світі” – проектувальники вже надали всю необхідну технічну документацію представникам Книги рекордів Гіннеса і зараз очікують проведення експертизи.

енергоефективний будинок

Уже зараз цей будинок розглядається як прорив в такій консервативній галузі, як будівництво. Його монолітний каркас виготовляється за особливою технологією, яка багато в чому нагадує 3D-друк. Але якщо 3D-принтери використовують виключно однорідні матеріали, то українські інженери для друку підлоги, стін, стелі і даху задіяли комбінація різних матеріалів, а щоб добавити міцності, в якості з’єднувачів використовуються склопластикові і карбонові нитки. Спеціальний підбір матеріалів та їх комбінація, склопластикові 4-х і 6-ти камерні енергозберігаючі вікна дозволяють отримати стіни і дах з такими показниками теплоефективності, що  для отримання аналогічних показників цегляний будинок мав би мати стіни товщиною в 7,5 метра!

Модульний будинок виходить дуже легким, для його установки він не потребує фундаменту. Використання системи grey water filter дозволяє знизити споживання води в кілька разів, що в окремих випадках навіть дозволяє не підключати його до комунікацій.

Найтепліший будинок в світі: особливості та технології

Особливість цього будинку – все енергетичні системи життєзабезпечення – системи комунікації, підігріву води, опалення, інтернет речей і системи безпеки – працюють виключно на «зеленій» електриці, яка генерується сонячними панелями. Встановлені сонячні батареї мають дуже великий запас потужності – всі розрахунки були виконані, ґрунтуючись на низьких показниках інсоляції, характерних для широт Норвегії. Наприклад, в Україні така система буде генерувати в три рази більше потужності. Додаткової економії електроенергії вдалося домогтися за рахунок підбору побутової техніки класу А ++.

Використання передових технологій теплозбереження, установка теплового насоса і системи рекуперації тепла в системі вентиляції дозволила в 10-20 разів знизити споживання тепла. Ще одне інноваційне рішення – це спільне використання акумуляторів тепла і електрики. Автори проекту розробили спеціальні алгоритми, які контролюють процес перетворення електроенергії в тепло і навпаки. Щоб отримати необхідну потужність, будинок отримав величезний тепловий накопичувач, який важить 7 тонн.

Компанія буде випускати два варіанти смарт-будинку. Перший має площу 36 квадратних метрів і в базовому комплекті без побутової техніки та електроніки буде коштує близько 30 тисяч євро, а варіант з кухнею, душем, кондиціонером, і побутовою технікою – 60 тисяч євро. Другий варіант значно просторіше – його площа майже в два рази більше, він має окрему спальню, кухню і вітальню. Вже зараз компанія отримала передзамовлення на 8000 таких енергоефективних мобільних будинків. Випуск будинків почнеться вже в січні 2018 року в місті Ріно, штат Невада, за місяць їх буде виготовлено 100 штук.

Leave a Reply

Lost Password