У 2017 році в Україні запустили 4 потужні вітрові електростанції

Новини

У 2017 році в Україні було здано в експлуатацію 4 вітрові електростанції в різних регіонах України. Введення в дію нових вітропарків призвело до того, що сумарна потужність вітрових електростанцій, розташованих на материковій частині України, перевищила значення 500 МВт (правда, близько 138 МВт знаходяться на тимчасово окупованій території Донецької та Луганської областей). Ще близько 90 МВт вітропарків розташовані на території Криму. За рік вітрові електростанції поставили в Об’єднану енергетичну систему України 970,496 млн кВт-год електроенергії. Цей обсяг електроенергії може повністю покрити потреби в електриці більше 207 тисяч домогосподарств в Україні (при середньому щомісячному енергоспоживанні в розмірі 400 кВт-год/місяць).

У 2017 році в Україні запустили 4 потужні вітрові електростанції

В Причорноморську вітропарку встановлюють вітротурбіни, які виготовлені в Краматорську

Всього за рік в Україні було відкрито чотири вітрові електростанції.

Новотроїцька вітроелектростанція

У Херсонській області була відкрита перша черга Новотроїцької ВЕС, її потужність становить 43,8 МВт. Станція складається з 12 вітротурбін, потужність кожної – 3,63 МВт. Планова потужність вітропарку, після введення в експлуатацію всіх вітроустановок – 69 МВт.

Причорноморський вітропарк

У Миколаївській області у 2017 році тут запустили вітротурбіну потужністю 3МВт, вона стала третьою в вітропарку. До цього тут вже працювали дві вітротурбіни потужністю 2,5 МВт кожна. У 2018 році тут планують встановити 4 вітротурбіни, потужність кожної становить 3,2 МВт. Особливість цього вітропарку полягає в тому, що це єдине місце, де встановлюються вітротурбіни, вироблені в Україні, на заводі в Краматорську.

Старий Самбір – 2

У жовтні 2017 року у Львівській області була відкрита вітрова електростанція, що складається з 6 вітротурбін, кожна потужністю 3.45 МВт. Сумарний обсяг інвестицій склав 34 мільйони євро, загальна потужність – 20,7 МВт.

Шевченкове-1

В кінці 2018 року в Івано-Франківській області розпочала роботу перша в регіоні вітрова електростанція. Поки – це одна вітротурбіна потужністю 600 кВт, в подальшому потужність вітроелектростанції планується довести до 6,4 МВт.

До кінця 2017 року Україна загальна потужність об’єктів, що використовують альтернативні джерела енергії та працюють за «зеленим» тарифом, склала 1 183,467 МВт. При цьому частка альтернативної енергетики (без урахування гідроелектростанцій) на українському енергоринку склала 1,47%. В цілому вітрові та сонячні електростанції в Україні виробили за рік 1681,232 МВт-год електроенергії.

Lost Password