Сонячний колектор забезпечить гарячою водою лікарню на Полтавщині

Новини

Встановлений на даху центральної міської лікарні в місті Лубни (Полтавська область) сонячний колектор забезпечить гарячою водою 7-поверхову будівлю медичного закладу. Проект реалізований спільно Регіональним екологічним центром і мерією міста. У лікарні відзначають, що централізована система забезпечення гарячою водою не функціонувала майже 25 років.

Сонячний колектор забезпечить гарячою водою лікарню на Полтавщині

На даху встановлена система з 40 сонячних колекторів, їх сумарна потужність складе 60 кВт-год. Це третій за розмірами і потужністю сонячний колектор в Україні. Змонтована система буде функціонувати повністю автономно. Цифровий контролер буде контролювати всі параметри: резервні бакові накопичувачі, оптимальну температуру і розподіл гарячої води по всьому водорозбору лікарні. Система спроектована і змонтована так, що для її обслуговування досить одного оператора.

У мерії зазначають, що встановлений сонячний колектор дозволить значно заощадити на приготуванні гарячої води, в тому числі – і в холодну пору. Система забезпечить подачу гарячої води з температурою 55 градусів в рукомийники, а 28-30 градусів – в басейн. При цьому, якщо потужності сонячного колектора буде недостатньо (особливо ця ситуація можлива в зимовий час), тоді термоклапан буде підмішувати гарячу воду з електричного бойлера. У ньому встановлений електричний тен потужністю 12 кВт. Крім того, в зимовий час накопичувальний бак може підігріватися і за допомогою системи опалення.

За підрахунками фахівців, сонячний колектор зможе повністю забезпечити лікарню гарячою водою з середини весни і до середини осені. Крім встановлення власне сонячних колекторів, була повністю модернізована вся система водопостачання. Металеві труби були замінені на пластикові з додатковою теплоізоляцією, щоб не допустити охолодження води при подачі споживачам. Крім того, замінили змішувачі води, сифони, умивальники і іншу сантехніку. Нова система обійдеться місту в 1390 тисяч гривень, з яких 50% буде профінансовано з міського бюджету, а ще 50% буде оплачено урядом Норвегії. При цьому спочатку вартість проекту становила 1800 тисяч гривень, але за рахунок проведення тендера ціну вдалося знизити на 400 тисяч гривень.

Система буде здана в експлуатацію в кінці квітня. Але вже зараз мерія розглядає варіант встановити сонячний колектор і на даху дитячої міської лікарні.

Lost Password