У Славутичі відкриють перший сонячний кооператив в Україні

Новини Сонячна енергетика

Після тривалого підготовчого періоду, в Славутичі запускається краудфандінг, завдання якого – зібрати кошти на перший сонячний кооператив в Україні, який отримав назву «Сонячне місто». Це буде сонячна електростанція, яка буде реалізовувати вироблену електроенергію за зеленим тарифом.

У Славутичі відкриють перший сонячний кооператив в Україні

Модель розміщення сонячних панелей на даху муніципальної будівлі

Це спільний проект разом з муніципалітетом міста Славутич, КП «Агентство регіонального розвитку» Славутицької міської ради – один з членів «Сонячного міста». Міська влада надає дахи трьох муніципальних будівель, на яких будуть розміщені сонячні панелі. За це міська скарбниця буде отримувати 5% від чистого прибутку підприємства. Але при цьому ці кошти будуть розподілятися рішенням місцевої громади для реалізації міських проектів, спрямованих на підвищення енергоефективності та впровадження технологій, які використовують ВДЕ.

Після невдалої спроби знайти інвестора, який би профінансував місцеві енергетичні проекти, в місті вирішили скористатися світовим досвідом і створити сонячний кооператив. Всього буде реалізовано 180 паїв по ціні 1 тисяча євро. При цьому в першу чергу право на покупку паю буде надано жителям Славутича, а з 29 серпня купити його зможе будь-який громадянин України. При цьому жителі міста проявили дуже високу зацікавленість, подавши попередні заявки на купівлю 80 паїв. При цьому, незалежно від кількості придбаних паїв, їх власник матиме всього один голос в управлінні станцією.

За розрахунками ініціативної групи, сонячний кооператив повністю окупить себе вже через 6-7 років, а до 2030 року (коли закінчується дія зеленого тарифу) прибуток на кожен пай складе не менше 50%.

Слід зазначити, що сонячний кооператив – дуже поширений спосіб будівництва сонячних електростанцій в Європі і США. Він дозволяє людям, які не можуть самостійно побудувати СЕС, вигідно інвестувати гроші в проекти ВДЕ.

Lost Password