Альтернативна енергетика в Україні зросла на 25%

Новини

За підсумками перших двох місяців 2018года альтернативна енергетика в Україні збільшила генерацію електрики з поновлювальних джерел енергії на 25% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Альтернативна енергетика в Україні зросла на 25%

Як відзначили в Міненерговугілля, зростання було зафіксоване по всім видам відновлюваних джерел енергії:

  • вітрові електростанції за січень-лютий згенерували 199 млн кВт – год електроенергії. Це на 23% більше, ніж було вироблено за два перших місяці 2017 року і на 13% більше, ніж було заплановано
  • виробництво електроенергії з біомаси збільшилася на 43%, всього за два перших місяці цього року було створено 43 млн кВт – год електроенергії. Плановий показник був перевищений на 7%
  • сонячні електростанції наростили виробництво електроенергії на 12%, всього обсяги генерації за січень – лютий склали 52 млн кВт – год.

Виходячи з представлених даних, альтернативна енергетика розвивається з деяким випередженням показників, закладених у  програмі збільшення обсягів генерації електроенергії з використанням альтернативних джерел.

Альтернативна енергетика та проблема балансу потужностей

Стрімке зростання альтернативної енергетики в Україні все гостріше ставить питання про необхідність розвитку високоманеврових балансуючих потужностей. Вони повинні покривати не менше 30% від сумарної потужності електроустановок, що працюють на поновлюваних джерелах енергії. Виходячи з прогнозу потужності сонячних і вітрових електростанцій, до 2025 року маневрені потужності (акумуляторні і газопоршневі станції) повинні скласти не менше 2,5 ГВт. Для введення в експлуатацію додаткових маневрових потужностей Україні знадобиться близько 55 млрд гривень. За розрахунками фахівців, це призведе до подорожчання електроенергії майже на 50%.

Питання будівництва маневрених потужностей вимагає рішення вже зараз, адже тільки до 2020 року їх буде потрібно близько 500 МВт, щоб не допустити розбалансування енергосистеми України. За підрахунками фахівців «Укренего», альтернативна енергетика в Україні зараз може прийняти не більше 3 тис. МВт потужностей вітряних і сонячних електростанцій. При цьому вже видано технічних умов на підключення електростанцій на поновлюваних джерелах енергії на 7,5 тис. МВт.

Lost Password