На Закарпатті сонячна електростанція потужністю 10 мВт відкрита на місці колишнього смітника

Новини Сонячна енергетика

На Закарпатті в селі Теребля (Тячівський район) здана в експлуатацію сонячна електростанція потужністю 10 МВт. Її будівництво тривало близько року і обійшлося замовникові в 10 млн євро.

На Закарпатті сонячна електростанція потужністю 10 мВт відкрита на місці колишнього смітника

Сонячна станція розташована на площі 20 га, вона складається з 44 тисяч сонячних панелей, які підключені до 198 інверторів. Вироблена сонячна енергія через п’ять трансформаторів подається в загальну енергосистему і реалізується за зеленим тарифом. Фотоелектрична станція повинна була запрацювати ще в кінці 2018 року, але запуск був відкладений з технічних причин. Щоб підключити станцію на повну потужність, інвестору за власні кошти довелося реконструювати високовольтну лінію електропередач від об’єкта до села Руське поле, а також модернізувати підстанцію в селищі Дулове.

Колись на місці, де зараз розташована сонячна електростанція, в урочищі «Верхнє Поле» перебувало стихійне звалище, куди звозили сміття з кількох довколишніх сіл. З початком будівництва вся територія була прибрана, а земля рекультивирована. Втім, слід зазначити і інші переваги від реалізації проекту для жителів села Теребля:

за оренду земельної ділянки в 2018 році інвестор заплатив 1,3 млн гривень, які були витрачені на інфраструктурні проекти: проведено 6 км вуличного освітлення і заасфальтована вулиця

будівництво сонячної електростанції забезпечило створення 13 робочих місць для жителів села, які зайняли посади керівника СЕС, головного інженера, технічних працівників і охоронців.

Lost Password