Сонячна енергія стає найдешевшим джерелом енергії

Новини

За даними всесвітнього економічного форуму, сонячна енергія стає дешевше, ніж будь-яке інше викопне паливо. За інформацією, оприлюдненою Bloomberg New Energy Finance (BNEF), середня вартість установки сонячної електростанції потужністю 1 мегават знизилася до 1,65 млн доларів, а вітрової станції – до 1,66 млн доларів.

Сонячна енергія стає найдешевшим джерелом енергії

На думку фахівців, використання відновлюваної енергії досягло переломного моменту – сонячна енергія, а також вітрові електростанції стали конкурентоспроможними навіть без фінансової підтримки державних органів. У найближчій перспективі ціни на обладнання для сонячних і вітрових електростанцій продовжать знижуватися, що робить довгострокові інвестиції в сонячну енергетику стабільними і захищеними від інфляції. Для прикладу, промислова сонячна енергетика в США досягла потужності 9,5 гігават, ще 1,5 гігават доводиться на сонячні електростанції, встановлені в приватних домоволодіннях. Але лідером на ринку сонячної енергетики залишається Китай, який вклав просто колосальні 103 мільярди доларів – це більше, ніж США, Великобританія і Японія разом узяті.

Чому сонячна енергія стає дешевше

За останні 5 років собівартість «сонячної» електрики знизилася в два рази. За прогнозами аналітиків, в найближче десятиліття сонячна енергія подешевшає до рівня, який становить половину вартості електроенергії, отриманої на теплової вугільної станції. Можна виділити кілька основних факторів, які призводять до зниження вартості сонячної енергії:

  • вдосконалення технології – нові наукові розробки та нові матеріали дозволяють істотно підвищити потужність сонячної батареї, перш за все – за рахунок підвищення ККД перетворення сонячної енергії. В результаті сучасна сонячна панель генерує значно більше електроенергії, ніж рівна їй за площею сонячна панель 10-ти річної давності
  • зростання обсягів виробництва і перенесення основних виробничих потужностей в Китай і країни Південно-Східної Азії дозволили істотно скоротити виробничі витрати
  • вдосконалення технології дозволило значно скоротити втрати генерації і збільшити термін функціонування сонячної панелі. Зараз провідні виробники надають гарантію на сонячні панелі до 25 років.

Все це призвело до того, вже в цьому році енергетична компанія SolarPack закрила угоду на поставку сонячної енергії в Чилі всього за 29,1 долара за мегават-годину. Це на 60% дешевше, ніж вартість електрики, виробленої з використанням природного газу.

Звичайно, очікувати в найближчі роки повної відмови від використання викопного палива і переходу виключно на нетрадиційні джерела енергії не варто. Але «зелені» альтернативні джерела не тільки довели свою життєздатність, але і на рівних починають конкурувати з традиційними джерелами енергії. 

Lost Password