Першу міні-ГЕС відкрили в Дніпропетровській області

Новини

Першу в регіоні міні-ГЕС відкрили в Васильківці (Дніпропетровська область). Вона відновлена на місці, де 60 років тому була закрита стара колгоспна ГЕС, будівля якої з того часу повільно руйнувалася.

Першу міні-ГЕС відкрили в Дніпропетровській області
Проект будівництва міні-ГЕС почався реалізовуватися рік тому і був виконаний повністю за гроші українського інвестора. Загальний обсяг інвестицій оцінюється в 6 млн гривень. Міні-ГЕС розпочала роботу в тестовому режимі з 1 квітня. Вона генерує близько 130 кВт електроенергії на годину, проектної потужності станції повинно вистачити, щоб забезпечити електрикою 17 тисяч жителів Васильківської територіальної громади. Зараз вся вироблена гідроелектростанцією енергія спрямовується в загальну енергосистему. Але при цьому передбачений режим забезпечення електроенергією життєво важливих об’єктів Васильківки (лікарні, школи, дитячі садки – всього 15 об’єктів) безпосередньо від міні-ГЕС при відключенні централізованого енергопостачання

 Перспективи міні-ГЕС в Україні

Згідно «Енергетичної стратегії України до 2035 року», частка генеруючих потужностей, що використовують поновлювані джерела енергії, повинна становити 25%. Україна має великий потенціал для розвитку малої енергетики – на території країни протікає більше 60000 малих річок. Ще 50 років тому в Україні функціонувало близько 1600 міні-ГЕС, з яких зараз працює всього 102. Перевага малих ГЕС в тому, що вони не вимагають великих капітоловкладень, будівництва потужних гребель і затоплення великих територій. За прогнозом фахівців, без шкоди для екології і розвитку водного туризму Україна може виробляти 3750 млн кВт-годин електрики щорічно. При цьому вартість однієї кіловат-години такої електроенергії в 4 рази дешевше, ніж у виробленої на ТЕС. Зараз в Україні можна досить швидко і без великих інвестицій відновити близько 100 міні-ГЕС, а ще близько тисячі майданчиків визнані перспективними для будівництва нових малих гідроелектростанцій. При цьому будівництво нових міні-станцій, за рахунок новітніх технологій, може обійтися дешевше, ніж реконструкція старих споруд. Сучасні конструктивні рішення дозволяють змонтувати міні гідроелектростанцію всього за місяць. Така станція може працювати повністю автономно і керуватися віддалено з використанням Інтернету.

Одна мала ГЕС потужністю 1 МВт здатна повністю забезпечити електроенергією до 250 будинків. Найбільший потенціал для будівництва міні-ГЕС припадає на Карпатський регіон. Тільки на Закарпатті, без шкоди для навколишнього середовища, можна побудувати близько 300 малих гідроелектростанцій.

Lost Password