Український стартап отримав мільйон євро на «розумні жалюзі»

Новини

Єврокомісія в рамках програми Horizon 2020 SME Instrument Фаза 2 виділила безповоротний грант українському стартапу SolarGaps, який розробив «розумні жалюзі». Українські розробники стали першими в країні і увійшли в 5% європейських стартапів, яким вдалося отримати на розвиток 1 мільйон євро, які потім не доведеться повертати. Отримані кошти будуть спрямовані на подальше доопрацювання продукту, підготовку його до масового виробництва і виходу на ринок. Як відзначають розробники, «розумні жалюзі» вже отримали всі необхідні сертифікати та дозволи в Євросоюзі, перші продажі можуть початися вже через місяць.

Український стартап отримав мільйон євро на «розумні жалюзі»

Це вже другий грант, який команда SolarGaps отримала в рамках програми Horizon 2020 SME Instrument – в 2017 році, в першій фазі, Єврокомісія виділила 50 тис євро на реалізацію проекту «Розумні жалюзі». Ще 50 тис євро від ЄБРР компанія отримала в рамках програми кліматичних ваучерів. 150 тисяч доларів SolarGaps отримали, провівши успішну компанію на Kickstarter і Indiegogo.

Що таке «розумні жалюзі»

Розумні жалюзі – це сонячні модулі, які можуть монтуватися на звичайних віконних жалюзі. Вони можуть розміщуватися як зовні, так і всередині приміщення, від місця їх розташування залежить потужність:

  • при внутрішньому розміщенні потужність сонячних панелей складає 100 Вт на квадратний метр
  • при зовнішньому розміщенні – 150 Вт на квадратний метр.

Такої потужності достатньо, щоб забезпечити роботу трьох ноутбуків (планшетів), або живити 30 світлодіодних лампочок. Якщо на трьох вікнах, орієнтованих на південь, розмістити жалюзі-сонячні панелі, то в день вони можуть виробляти до 7 кВт * год електроенергії – це істотно знизить залежність приміщення від зовнішньої електричної мережі, а при помірному споживанні і встановлюванні накопичувальної батареї – зробити його повністю енергетично автономним.

Для генерації струму використовуються фотоелементи, які мають новітнє інноваційне покриття ETFE, що дозволяє виробляти струм за рахунок перетворення сонячного випромінювання в ультрафіолетовому спектрі. Іншими словами – забезпечувати вироблення струму навіть при похмурій погоді. Важлива особливість такого покриття – воно стійке до забруднення і механічного впливу, наприклад, його не зашкодить град. Для забезпечення максимальної генерації, положення жалюзі коригується відносно горизонту, щоб забезпечити оптимальний кут падіння сонячних променів. «Розумні жалюзі» управляються за допомогою спеціального додатку, встановленого на смартфоні.

Lost Password