Електромобілі в Україні значно подешевшали

Новини

З 1 січня 2018 року б/в і нові електромобілі при ввезенні з-за кордону в Україну звільнені від сплати податку на додану вартість (ПДВ) та акцизу. Таке рішення законодавчо закріплено Верховною Радою внесенням змін до Податкового кодексу. При цьому від сплати ПДВ і акцизу звільняються тільки автомобілі, які мають виключно електричний двигун.

Електромобілі в Україні значно подешевшали

За підрахунками фахівців, скасування податків призведе до того, що електромобілі в Україні подешевшають на 17-20%. Наприклад, найпопулярніша модель в Україні – Nissan Leaf, вартість у базовій комплектації – близько 18 тисяч євро. До 2018 року при ввезенні в Україну виплачувалося близько 116 тисяч гривень у вигляді податку на ПДВ і 3,5 тисячі гривень – акциз. При ввезенні Tesla Model S, вартість у базовій комплектації 103,6 тисяч гривень, покупцеві доводилося додатково сплачувати податкових зборів на 567 тисяч гривень. Всього за 2016 рік і 11 місяців 2017 року Україну було ввезено 4850 електромобілів. До бюджету надійшло 15,4 млн гривень у вигляді сплати акцизу і 182,6 млн гривень за сплату ПДВ. Податкові пільги на електромобілі в Україні будуть діяти як мінімум рік. Крім того, від сплати ПДВ звільнені електромобілі українського виробництва.

Ринок електромобілів в Україні стрімко зростає, в листопаді 2017 роки кількість електрокарів перевищила позначку в 4 тисячі. Тільки за січень-жовтень цього року кількість електрокарів збільшилася на 2,5 тисячі одиниць. Велика частина – це б/в електромобілі Nissan Leaf, що ввозяться з-за кордону. Значно менше на ринку представлені Tesla Model S, Toyota RAV4 EV, Fiat 500e, Ford Focus, BMW i3.

З 2018 року Верховна Рада припинила дію ряду пільг на електромобілі, наприклад, послуги електротаксі, прокату, оренди та лізингу електромобілів тепер обкладаються ПДВ.

Lost Password