Атомна енергетика в Україні помирає: водень може її замістити

Новини

26-28 лютого в Києві відбувся 10-й ювілейний Український Енергетичний Форум Інституту Адама Сміта. Президент Енергетичної Асоціації “Українська Воднева Рада”, Голова Наглядової ради енергетичної компанії «Tokmak Solar Energy» Олександр Рєпкін розповів про нові технології в секторі відновлюваної енергетики та перспективи розвитку галузі в Україні, наскільки важливий водень в загальній структурі енергетики.

Atomna enerhetyka v Ukraini pomyraie: voden mozhe yii zamistyty

Олександр Олександрович Рєпкін

Україна на порозі енергетичної революції. Атомна енергетика залишається головним  постачальникам електроенергії, її частка складає більш ніж 53 %. Але вже зараз Україна повинна мати план, як вона буде компенсувати потужності АЕС, які поступово будуть вичерпувати свій експлуатаційний ресурс.

Потужності альтернативної енергетики в Україні зростають досить швидко. “У 2018 році в країні було введено в експлуатацію 742 мегават нових об’єктів. Зокрема, сонячні електростанції склали 645 мегават. Втім, і цього поки що замало. У загальному електроенергетичному балансі України, частка всіх відновлювальних джерел енергії складає лише 2,72 %. ” — зазначив засновник “Токмак Солар Енерджі”. Втім, є надія на нову енергетичну галузь. Фахівці її вважають найперспективнішою для розвитку не тільки енергетики, а й взагалі економіки в Європі. Це — перехід на використання водню.

Водень — шанс для енергетичного Ренесансу

Водень забезпечує більше відновлювальних джерел енергії в енергосистемі та сприяє галузевій інтеграції у промисловій, енергопостачальній та транспортних сферах. Є дві загальні функції, в яких зараз розвиваються та інтегруються водневі технології. Перша — це можливість акумулювання енергії, отриманої завдяки відновлювальним джерелам, та її використання в потрібний для нас час. І друге — ці технології можна інтегрувати в найважливіші галузі будь-якої економіки — транспорт та житлово-комунальне господарство».

Лише за 2018 рік в країнах Європи було реалізовано 227 проектів на суму 844 млн доларів, направлених на розвиток водневої галузі відновлюваної енергетики. В своїй презентації «Українська Воднева Рада, як енергетичний міст України в Європу» Олександр Рєпкін зауважив, що приєднання до водневої енергетичної галузі стане кроком вперед для України. Це надасть доступ до технологій, які зараз активно застосовуються, мають великі перспективи розвитку та інтеграції в країнах Євросоюзу та світу:

«Україна може реалізувати проекти з водневої енергетики до кінця 2019 року. Нам потрібно наздоганяти Європу. Найбільшу підтримку та ціну буде мати той водень, який виготовляють відновлювальними джерелами. В деяких країнах вже прийняті концепції до 2050 року, коли вони мають повністю відмовитись від споживання традиційних енергоресурсів, через які є викиди СО2» — наголосив президент Української Водневої Ради.

Окремо зараз в Європі існує ініціатива, пов’язана з розвитком інфраструктури та розвитком транспорту. Мова про водневі заправні станції, створені спеціально для автомобілів, які працюють на водні.

“У Німеччині вже працює 65 таких станцій, в цьому році планують збудувати ще 65. Всі країни Європи визначили маршрути, де будуть встановлені такі станції. 89 регіонів з 22 європейських країн, які активно впроваджують водневі технології, приєднались до цієї ініціативи. » — додав Олександр Рєпкін.

Нагадаємо, що Українська Воднева Рада — перша воднева енергетична асоціація провідних енергетичних, промислових та публічних компаній України. Організатор одного з найбільших водневих форумів в Європі (Міжнародний енергетичний форум “Вітер та Водень”), який підтримали 16 країн світу. Асоційований член європейської організації Hydrogen Europe. Українська Воднева Рада — перша організація в структурі Європейської комісії, від країни, що не входить до складу Євросоюзу.

Lost Password