Сонячна енергетика в Україні: головні будівництва 2019 року

Новини

Останні кілька років сонячна енергетика залишається сегментом альтернативної енергетики в Україні, що найбільш інтенсивно розвивається. У 2018 році загальна потужність всіх нових сонячних електростанцій склала 645,688 МВт, на їх частку припадає близько 87% всіх об’єктів, які використовують відновлювані джерела енергії (ВДЕ). У 2019 буде реалізовано відразу кілька великих проектів, тому фахівці прогнозують, що показник потужності істотно виросте. Це пов’язано з тим, що в цьому році останній рік діє зелений тариф для промислових сонячних електростанцій, з 2020 року сонячна енергетика переходить на зелені аукціони. Тому інвестори постараються закінчити проекти, поки діє висока ціна на зелений тариф. Ось кілька найбільш великих і знакових об’єктів, які будуть здані в 2019 році.

Сонячна енергетика в Україні: головні будівництва 2019 року

Нікопольська СЕС

Проект, який спільно реалізується вітчизняною компанією «ДТЕК» і китайською China Machinery Engineering Company. Обсяг інвестицій – близько 230 млн євро. Сонячна електростанція буде розміщена на території колишнього кар’єру, загальна потужність складе приблизно 200 МВт (це буде найбільша в Україні і третя за потужністю станція в Європі), вона зможе забезпечити енергопостачання близько 100 тисяч домогосподарств. Планувалося, що будівництво буде закінчено в кінці 2018 року.

Компанія UDP Renewables

Компанія UDP Renewables спільно з іспанською Acciona Energia планують побудувати сонячну електростанцію потужністю 57 МВт, обсяг інвестицій – 53,7 млн євро.

Крім того, UDP Renewables планує в 2019 році відкрити три сонячні електростанції:

  • «Скіфія Солар -2» – потужністю 33 МВт
  • «Скіфія Солар – 1» – потужністю 13 МВт
  • «Порт Солар» – потужністю 8,4 МВт

Компанія TIU Canada

З осені минулого коду компанія з Канади в Миколаївській області зводить сонячну електростанцію потужністю 13,5 МВт на загальній площі 20 га. Початковим планом передбачалася здача об’єкта в кінці 2018 року, але поки вона відкладена.

При цьому канадська компанія вже приступила до реалізації ще двох проектів в Одеській області. Всього до кінця 2019 року сонячна енергетика отримає інвестицій від TIU Canada на суму близько 100 млн доларів

Компанія Scatec Solar

Норвезька компанія приступила до будівництва сонячної електростанції потужністю 25 МВт біля міста Кам’янка (Черкаська обл). Інвестування в сонячну енергетику складуть 30 млн євро, з яких 24,5 – це кредит ЄБРР і голландського банку розвитку FMO.

Компанія Main Group Ukraine

Спільне українсько-французьке підприємство отримало в оренду на 25 років ділянку землі площею 175 га на околиці Дніпропетровська. Тут буде побудована сонячна електростанція потужністю 85 МВт, чого буде достатньо, щоб забезпечити електрикою 80 тисяч домогосподарств. Планований обсяг інвестицій – 90 млн євро.

Компанія Еко-Оптіма

У минулому році компанія в рамках створення енергоострова вже запустила сонячну електростанцію потужністю 36 МВт. У цьому році планується запуск другої черги станції – це ще 36 МВт, обсяг інвестицій – близько 34 млн євро (70% надає в якості кредиту ЄБРР).

Еней Інтернешенел

Компанія на площі 89 га в Житомирській області побудує сонячну електростанцію потужністю 55 МВт. Запуск намічений на осінь 2019 року, обсяг інвестицій – 50 млн євро

Однією з найбільш привабливих областей для розвитку сонячної енергетики залишається зона відчуження навколо Чорнобильської АЕС. У жовтні 2018 року спільна компанія – українська Rodina і німецька Enerparc AG – почали експлуатацію сонячної електростанції потужністю 1 МВт, інвестувавши в проект 1,15 млн доларів. У перспективі компанія планує наростити потужність СЕС до 100 МВт.

Lost Password