Вартість обслуговування електромобіля

Електромобілі Технології

Якщо оцінювати витрати на експлуатацію, то необхідно в загальну суму включити вартість обслуговування електромобіля, доступність запасних частин і, природно, ціну енергоносія. За багатьма цими параметрами електромобілі відчутно перевершують авто з двигуном внутрішнього згоряння.

Перш за все, за рахунок того, що в електрокарі відсутня велика кількість динамічних деталей, які швидко зношуються, що відносяться до двигуна (поршні, кільця), а також відсутність необхідності періодично проводити заміну паливних і масляних фільтрів, ланцюгів (ременів) ГРМ, обсяг і вартість обслуговування електромобіля скорочується . Але є цілий ряд операцій, які характерні тільки для електрокарів.

Вартість обслуговування електромобіля

Що впливає на вартість обслуговування електромобіля

Основний елемент, що вимагає постійного контролю і обслуговування – це тяговий акумулятор, найдорожчий елемент авто. В середньому термін служби, при правильній експлуатації, становить близько 10 років.

Наприклад, у Nissan Leaf (це найпопулярніший електромобіль в Україні) тягова АКБ складається з послідовно з’єднаних 48 модулів, в кожному з яких знаходиться 2 осередки. Для перевірки стану і працездатності модулів і осередків використовують спеціальний діагностичний сканер. Виходячи з отриманих результатів, можна прогнозувати роботу АКБ, а також виявити непрацюючі елементи (модулі).

Виявлений непрацюючий елемент необхідно замінити. В принципі, необхідну запчастину можна придбати як на станції техобслуговування, так і замовити самостійно. Втім, просто механічної заміною непрацюючої осередки на нову вирішити проблему не вийде. Справа в тому, що після установки нового елемента, щоб забезпечити рівномірність заряду-розряду АКБ в цілому, необхідно провести адаптацію нового елемента. Для цього буде потрібно задіяти спеціальне діагностичне обладнання з спеціальним програмним забезпеченням.

Механічні особливості електромобілів

Якщо говорити про обслуговування ходової частини, то воно нічим не відрізняється від аналогічного процесу у бензинових або дизельних авто. Так як часто електромобілі створюють на базі бензинового аналога, то для ремонту ходової можна використовувати їх запчастини, наприклад, для Nissan Leaf підходять комплектуючі від Nissan Juke. Якщо є досвід ремонту ходової авто з ДВС, то проблем з обслуговування ходової електрокара виникнути не повинно.

Важливий момент – обслуговування електромобіля має виконуватися із суворим дотриманням заходів електробезпеки з обов’язковим використанням засобів захисту: інструменти з цілою і надійною ізоляцією, захисні рукавички, діелектричний килимок і т.д. Перед виконанням будь-яких робіт необхідно переконатися в тому, що знеструмлені елементи і системи, що знаходяться під напругою.

Як показує досвід експлуатації, у вартість обслуговування електромобіля необхідно включити і витрати на переобладнання електрокара, якщо він був доставлений в Україну з США. Інакше електромобіль не буде допущений до експлуатації на наших дорогах. Операції включають в себе:

  • установка габаритних вогнів білого кольору
  • установка бічних стаціонарних поворотників на передніх крилах
  • коригування світла головної оптики
  • установка ззаду на авто протитуманних ліхтарів
  • переобладнання панелі приладів – заміна на спідометрі шкали в милях на показники в кілометрах.

Lost Password