Друга за потужністю в Європі сонячна електростанція запрацювала в Дніпропетровській області.

Новини

У Дніпропетровській області на повну проектну потужність запрацювала Покровська сонячна електростанція потужністю 240 МВт, за цим показником вона стала другою в Європі. Майданчиком для будівництва став кар’єр, що вже тривалий час не використовувався, в якому раніше вівся видобуток марганцевої руди.

Друга за потужністю в Європі сонячна електростанція запрацювала в Дніпропетровській області.

На площі в 437 гектарів було встановлено 840 тисяч сонячних панелей, виготовлених китайською компанією Risen. За проектом, Покровська сонячна електростанція щорічно зможе виробляти 400 тисяч МВт*год електроенергії, якої вистачить для повного забезпечення електрикою близько 200 тисяч квартир або приватних домоволодінь. Завдяки введенню СЕС в експлуатацію, вдасться скоротити викиди вуглекислого газу в атмосферу на 420 тисяч щорічно – такий обсяг на рік виробляє близько 200 тисяч легкових автомобілів.

У будівництві Покровської СЕС було задіяно 16 українських підприємств, загальна сума виконаних ними замовлень і робіт склала 48 млн євро. Загальний обсяг інвестицій склав 193 млн євро, всі будівельні роботи на майданчику були виконані протягом всього 6 місяців. За підрахунками фахівців, нинішній зелений тариф для промислових електростанцій дозволить окупити інвестиції протягом 6-7 років. Надалі на станції планується реалізувати проект Energy Storage, побудувавши накопичувачи для зберігання електроенергії, що буде генеруватися станцією.

Найпотужніша сонячна електростанція в Європі – Cestas Solar Park розташована у Франції, в департаменті Жиронда, її потужність становить 300 МВт.

Lost Password