Альтернативна енергетика стрімко дешевшає

Новини

У найближчі 2 роки альтернативна енергетика подешевшає в 2 рази – таку інформацію оприлюднив голова Міжнародного агентства відновлюваної енергетики під час представницького саміту, який зараз відбувається в Абу-Дабі.

Альтернативна енергетика стрімко дешевшає

Вже зараз у багатьох країнах електрика, для отримання якої використовуються нетрадиційні джерела енергії, успішно конкурує з тією, яка генерується шляхом спалювання традиційного викопного (вуглеводневої) палива. Сьогодні вартість «традиційної» електрики коливається в межах 0,05-0,17 доларів за кВт*год. Ціна на електрику, отриманої з поновлюваних джерел енергії, становить від 0,05 доларів за кВт*год для гідроенергетики до 0,10 доларів за кВт*год для «сонячної» електрики. Для вітрогенераторів, встановлених на суші, вартість електрики становить близько 6 центів за кВт*год. Правда, для офшорних станцій (встановлених в морі) вона значно дорожче і перевищує вартість електрики, отриманої з викопного палива. Втім, згідно з прогнозами, вже через два роки вартість електрики, отриманої від офшорних вітроелектростанцій, впаде до 10 центів за кВт*год. Вартість електрики, одержуваної за допомогою геотермальних джерел, коливається в районі 0,07 доларів за кВт*год.

За оцінками Міжнародного агентства поновлюваних джерел енергії до 2020 року альтернативна енергетика стане значно дешевше традиційної. Для прикладу, сонячні батареї за останні п’ять років подешевшали майже в два рази, використання нових матеріалів дозволить знизити ціни на сонячні панелі ще більше. Це призведе до того, що перехід на нетрадиційні джерела енергії стане не просто викликаним необхідністю охорони навколишнього середовища, а й повністю економічно вигідним і виправданим. Навіть без підтримки держави, котра використовує зелений тариф для стимулювання альтернативної електроенергетики, до того ж в деяких державах, наприклад, в Німеччині, зелений тариф для підприємств вже давно не діє. Удосконалення технологій та нові інноваційні рішення приведуть до того, що альтернативна енергетика знову стане інвестиційно привабливою. Адже за останній час, після значного падіння цін на нафту, обсяг інвестицій в поновлювані джерела енергії значно скоротився. Залучення нових коштів допоможе вирішити проблеми, які важливі для подальшого розвитку ВДЕ, наприклад, вирішення проблеми нерівномірної генерації електрики, створення промислових накопичувачів енергії і проблеми стабілізації частоти.

Lost Password