Чи варто купувати сонячні панелі китайського виробництва

Корисні поради

За статистикою, чотири з п’яти фотоелектричних панелей, встановлених в світі, виготовлені в Китаї. Завдяки виробничим потужностям Піднебесної, що перевищують обсяги світового ринку в 1,3 рази, вартість сонячної батареї продовжує впевнено знижуватися. Це дозволяє розвиненим і країнам, що розвиваються просувати домашню електроенергетику, реалізовувати масштабні проекти в сфері фотовольтаїки.

Сонячні панелі китайського виробництва

Переваги фотомодулів китайського виробництва

Розвивати сонячну енергетику влади КНР почали тридцять років тому. Спочатку заводи з виробництва фотомодулів будували з метою забезпечити електрикою далекі від цивілізації сільськогосподарські регіони країни. З середини нульових років, завдяки німецьким інвестиціям, темпи розвитку галузі помітно прискорилися. З тих пір якісні, і в той же час недорогі китайські фотомодулі впевнено завойовують світовий ринок.

Чому сонячні панелі з КНР затребувані?

  • Мають високі показники продуктивності: ефективність полікристалічних модулів досягає 18%, монокристалічних – 22%.
  • Відрізняються підвищеною зносостійкістю: стійкі до сильних поривів вітру, снігопадів, забруднень, протягом гарантійного терміну деградують не більше ніж на 20%.
  • Надійні і довговічні: служать не менше 25-30 років, на різних етапах виробництва і перед відправкою тестуються на наявність шлюбу.
  • Постійно вдосконалюються: китайські панелі нового покоління виготовлені із застосуванням передових технологій 4ВВ, 5ВВ, half-cell.

У прагненні підвищити частку відновлюваної енергетики уряд КНР надає виробникам сонячних панелей субсидії і низьковідсоткові кредити. За підрахунками американського SolarInstitute, з 2010 по 2012 державні вливання в галузь склали 42 млрд доларів. Місцева влада інвестують не тільки в виробництво, а й в науково-технічний прогрес. Саме тому в Китаї регулярно з’являються нові розробки. Наприклад, на початку 2017 вчені Океанологічного університету Циндао презентували сонячні батареї з люмінофором, що генерують електрику навіть вночі і в похмуру погоду.

Китайські сонячні панелі

Відомі китайські бренди сонячних панелей

Китайськісонячніпанелі, ціна на які за останні два роки знизилася на 80%, є більш конкурентоздатнішою по ціні заєвропейські і американські. Масовий попит на них призвів до того, що багато старожилів індустрії з ЄС змушені були піти з ринку. Збанкрутували такі відомі німецькі компанії, як Solarworld, Solon, Q-Cells. Та ж доля спіткала американську фірму Suniva. Для захисту вітчизняного виробника в США і країнах Євросоюзу введені антидемпінгові заходи. Китай же, в свою чергу, обходить їх шляхом перенесення частини виробничих потужностей в Таїланд, В’єтнам, Південну Корею.

Сонячні панелі класу Tier 1

За системою «Tier 1» виробники займають лише 2% від усіх компаній, які брали участь в рейтингу. Вони відокремлюються від «Tier 2» і «Tier 3» за наступними критеріями:

  • Повний виробничий цикл, що має на увазі під собою виробництво абсолютно всіх використовуваних в батареях деталей – починаючи з кремнієвих фотоелементів і закінчуючи рамками.
  • Збірка так само прерогатива тільки виробника.
  • Великі кошти компанії направляються на наукові розробки.
  • Виробник намагається автоматизувати технологічний процес виробництва та збирання, щоб уникнути перепадів якості продукції і заощадити кошти на інші напрямки розвитку.
  • Компанія повинна займатися виробництвом сонячних батарей більше 5 років. Це дозволяє отримати якийсь гарант, що діяльність не буде припинена в найближчі роки. Тим самим гарантується після гарантійний сервіс продукції.

Важливою перевагою китайських компаній є те, що з року в рік саме вони займають лідируючі позиції в списку Tier 1. І це зовсім не дивно, адже їх продукція відрізняється високим рівнем якості, практичності, функціональності і доступною для споживача вартістю.

За матеріалами https://sun-energy.com.ua/

Lost Password