Як виготовити сонячні батареї своїми руками

Корисні поради

За останні кілька років сонячна енергетика стала дуже доступною. Ціни на обладнання для сонячних електростанцій значно знизилися, але не дивлячись на те, що зараз можна купити різні фотоелектричні панелі,  іноді виникає необхідність зібрати сонячні батареї своїми руками. Наприклад, коли необхідно отримати сонячну панель певної потужності або коли планується її установка в якомусь незвичному місці з нестандартними розмірами.

Як виготовити сонячні батареї своїми руками

Сонячні панелі своїми руками: послідовність дій

Робота починається з підрахунку необхідної потужності сонячної батареї і вибору фотоелектричних модулів. Для самостійної збірки сонячної батареї краще використовувати монокристалічні або полікристалічні фотоелектричні перетворювачі. При цьому, щоб досягти стабільної генерації, рекомендовано купити сонячні модулі одного типу.

Коли будете підбирати фотоелектричні модулі, щоб зробити сонячні батареї своїми руками, вибирайте елементи, які вже мають припаяні провідники. Це значно спростить виконання робіт в подальшому і прискорить процес. Оптимально вибрати модулі В-типу – незважаючи на те, що вони були відбраковані під час промислового виробництва, вони мають хороші експлуатаційні показники і коштують значно дешевше.

Виготовлення корпусу

Наступний етап – монтаж корпусу сонячної батареї. Зазвичай для цього використовують алюмінієвий профіль і прозоре покриття. Для виготовлення каркаса можна також використовувати дерев’яні рейки і ДСП. Головне, щоб каркас забезпечував міцність конструкції і високу ступінь герметичності. В якості прозорого покриття можна використовувати скло, оргскло, плексиглас, полікарбонат. При цьому дуже важливо, щоб прозорий матеріал блокував проходження інфрачервоного спектра випромінювання – це збереже фотоелектричні модулі від нагрівання, і, як наслідок, від втрати потужності генерації.

Пайка модулів

Далі необхідно спаяти між собою всі фотоелектричні модулі. Робити це треба надзвичайно акуратно – конструктивні елементи дуже тендітні, будь який незгабний рух може стати причиною появи тріщин. Як наслідок – модуль може значно втратити в потужності, як варіант – взагалі вийти з ладу.

На попередньо розміченій підкладці необхідно розкласти підготовлені до пайки сонячні модулі. Відстань між сусідніми модулями – 5 мм. «Плюсові» струмопровідні доріжки розміщують на лицьовій стороні, «мінусові» – на тильній. Контакти крайніх елементів припаюються до відповідних – «позитивної» і «негативної» – шини. Для кожної половини сонячної батареї необхідності вивести «середню точку», на яку ставиться шунтуючий діод. Він не буде давати батареї розряджатися, якщо одна з її частин буде висвітлена слабше/затемнена.

Основні проблеми, які виникають, якщо збирати сонячні батареї своїми руками – це якість пайки контактів. Фахівці радять перед остаточною збіркою перевіряти окремі групи спаяний модулів. А перед герметизацією сонячної панелі провести тестування її в цілому.

Герметизація панелі дозволяє значно підвищити довговічність функціонування батареї, але використання спеціальних компаундів значно підвищує вартість готової сонячної батареї. В якості альтернативи можна використовувати силіконовий герметик.

Детально процес виготовлення сонячної батареї в домашніх умовах представлений на відео https://www.youtube.com/watch?v=MfUzksNzvoY

На сьогоднішній день сонячні батареї своїми руками виготовляти не зовсім виправдано. Самостійно зібраний зразок по потужності буде поступатися фабричному варіанту. При одній і тій же займаної площі заводська сонячна панель зможе зробити більше електрики. Але головне – щоб працювати за зеленим тарифом і не просто окупити вкладення, а отримувати прибуток, при оформленні буде необхідно надати документи, що підтверджують походження сонячних батарей – що вони ввезені легально.

Lost Password