Чи вигідно купувати електромобіль

Електромобілі Технології

Перед багатьма, хто останнім часом збирається придбати авто, виникає питання – чи вигідно купувати електромобіль чи краще зупинити свій вибір на звичайному автомобілі з двигуном внутрішнього згоряння (ДВЗ). Перш за все, варто визначитися, для яких саме цілей і як часто ви плануєте використовувати автомобіль. В українських реаліях електромобіль – це все ж більше «міський мешканець», на якому не варто вирушати в далеку подорож. Крім того, купувати електромобіль стоїть в тому випадку, якщо в день ви плануєте проїжджати більше 50 – 70 км – в цьому випадку загальні витрати (ціна автомобіля і витрати на його обслуговування) протягом 5 років виявляться відчутно менше, ніж при покупці автомобіля з ДВЗ.

Чи вигідно купувати електромобіль

Можна виділити кілька основних моментів, чому вигідно купувати електромобіль:

  • економія на паливі – мабуть, головна перевага електромобіля. Повна зарядка автомобіля (для прикладу візьмемо найпопулярнішу модель в Україні – Nissan Leaf) обійдеться в 25-50 гривень, цього вистачить, щоб в середньому проїхати 130 км. Вартість коливається в залежності від тарифу на електрику (при домашнійї зарядці), але при цьому становить близько 1-2 доларів. Для прикладу, Nissan Note в міському циклі витрачає близько 7 л на 100 км (приблизно 7 доларів). Порівняння показує, що заправка електромобіля обійдеться в 3-5 разів дешевше, ніж бензинового
  • надійність – конструкція електромобіля суттєво простіше, ніж у авто з двигуном внутрішнього згоряння. Перш за все, значно менше динамічних частин – поршні, вали, шестерні в коробці передач, які підлягають періодичній заміні через своє зношення. У електромобілі немає паливної системи, системи змащення двигуна, які теж мають свою межу надійності. Чим простіше конструкція, тим вище надійність – в цьому відношенні електромобіль значно перевершує машини з ДВЗ
  • економія на обслуговуванні – перш за все, немає необхідності регулярно міняти мастило і фільтри. А, значить, немає необхідності частого проходження техобслуговування. На практиці, ТО електромобіля полягає в діагностиці електродвигуна, підвіски, АКБ, заміні фільтра салону. Як показує практика, щорічне технічне обслуговування обійдеться в 35-50 доларів. Це без урахування ремонту підвіски – але жахливий стан наших доріг однаково негативно позначається на стані ходової будь-якого автомобіля. Якщо брати найпопулярніший електромобіль в Україні – Nissan Leaf, то його ходова ідентична моделям з ДВС.

Варто відзначити, що вигідніше купувати електромобіль власнику приватного будинку – і заряджати автомобіль простіше, можна побудувати теплий гараж, щоб акумуляторна батарея на холоді не розряджалася.

Зараз існують дві основні проблеми, які серйозно перешкоджають активному просуванню електромобілів на українському ринку. Перша – це мала кількість станцій зарядки, саме з цим пов’язаний чергове перенесення початку офіційних продажів найпопулярнішого електромобіля в Європі – Zoe. Проте, ця проблема поставо знаходить своє вирішення, наприклад, вже діє більше 130 станцій, де можливо зарядити електромобіль у Києві. Друга проблема – це вартість електромобіля, навіть не дивлячись на скасування в Україні ПДВ і акцизного збору, вона поки трохи вище, ніж у бензинового/дизельного автомобіля подібного класу. За прогнозами фахівців, початок масового продажу електромобілів, перш за все – вироблених в Китаї, може дуже сильно змінити ситуацію на користь авто з електричним двигуном.

Lost Password