Який електромобіль купити в Україні (ТОП-6 моделей)

Електромобілі Технології

Оцінюючи ринок електрокарів, не можна стверджувати, що покупець має дуже великий вибір – який купити електромобіль в Україні. Всього кілька моделей представлені в країні офіційно і їх можна купити у дилерів, решта – це на 90% старі авто, які ввозяться з-за кордону. Скасування ПДВ та спрощення процедури розмитнення зробили електрокари доступніше, тому модельний ряд з кожним роком збільшується. Особливість нашого ринку – вибираючи, який електромобіль купити в Україні, практично немає пропозицій електрокарів від китайських виробників, які за обсягами виробництва впевнено входять в світові ТОП-5. Поки ж ТОП-6 найбільш популярних електрокарів виглядає наступним чином.

Nissan Leaf

Який електромобіль купити в Україні (ТОП-6 моделей)

Nissan Leaf 2018

Найбільш затребуваний електромобіль в Україні, в 2018 році їх було ввезено 3534 штук. Він уже став найулюбленішим авто українських таксистів, це справжній міський житель – в міру шустрий і невибагливий. Якщо перше покоління електромобілів мало максимальний запас ходу близько 150 км (це при найсприятливіших умовах влітку з повністю зарядженої АКБ), то вже наступне покоління з двигуном 147 к.с. і АКБ ємністю 40 кВт/год дозволяє проїхати до 250 км. Новий Nissan Leaf обійдеться від 33 тисяч доларів, б/в варіанти можна придбати від 9 тисяч доларів.

BMW i3

Який електромобіль купити в Україні (ТОП-6 моделей)

Електричних баварців в 2018 році в Україні стало більше на 328 авто. Компактний електромобіль для міста, який по дизайну зовсім не схожий на своїх старших братів, спершу навіть складно повірити, що ось цю футуристичну машинку придумали ті самі німці. Машина відрізняється хорошою динамікою (до 100 км/год розганяється за 10 с) і керованістю. Якщо перше покоління мало запас ходу до 160 км, то у нових моделей він виріс до 200 км. Електромобіль може оснащуватися ДВЗ для підзарядки АКБ, ємність акумулятора – 28 кВт*год. Важлива перевага, яку слід враховувати вибираючи, який електромобіль купити в Україні – BMW i3 продається в країні офіційно.

Tesla Model S

Який електромобіль купити в Україні (ТОП-6 моделей)

Tesla Model S

Перший електрокар, який задав стандарти в галузі і зміг на рівних конкурувати з паливними авто. Великий запас ходу – до 400 км в базовій комплектації і 530 – в топовій. Відрізняється дуже високою надійністю, більшість авто проїжджає до 500 тис. кілометрів без істотних поломок. Незважаючи на появу нових моделей, продовжує користуватися стабільним попитом у покупців, навіть незважаючи на серйозну вартість – старий електромобіль з АКБ ємністю 85 кВт/год буде коштувати від 50 тисяч доларів, нова TESLA MODEL S 75D з батарей ємністю 75 кВт/год буде коштувати від 95000 доларів

Renault Zoe

Який електромобіль купити в Україні (ТОП-6 моделей)

Renault Zoe

Один з найдешевших європейських електромобілів з хорошим поєднанням якості, функціональності і комфорту. Достатній для міського циклу запас ходу – до 250 км, хоча у пізніх моделей з АКБ ємністю 41 кВт він збільшений до 400 км. Потужність двигуна – 92 к.с. Відносно невелика кількість електрокарів Renault Zoe можна пояснити тим, що вони відносно недавно з’явилися на європейському ринку. Зате вони вже офіційно продаються в Україні, вартість – від 33 тис. доларів. Відмінна риса – дуже швидка зарядка АКБ від трифазної мережі, до 80% батарея заряджається всього за 30 хв.

Smart ForTwo

Який електромобіль купити в Україні (ТОП-6 моделей)

Типовий «городянин», розрахований на двох пасажирів. Двигун потужністю всього 81 л.с. і запас ходу на 160 км, але цього цілком достатньо, щоб він став другим автомобілем в сім’ї, навіть не дивлячись на свою вартість – в салоні ціна стартує від 28 тисяч доларів. АКБ ємністю 17,6 кВт/год можна зарядити протягом всього 2 годин.

Fiat 500e

Який електромобіль купити в Україні (ТОП-6 моделей)

Fiat 500e

Стильний компактний електромобіль, створений на базі Fiat 500, що дуже добре зарекомендував себе – візуально вони практично нічим не відрізняються. Але при цьому електрокар має посилений корпус і гальма з рекуперацією енергії (дозволяє заряджати акумуляторну батарею ємністю 24 кВт/год). Двигун потужністю 113 к.с. дозволяє розігнати електромобіль до 100 км/год за 10 с. Повний заряд АКБ від звичайної побутової (220 В) розетки – 7-8 годин. Запас ходу – близько 140 км. Новий електрокар коштує близько 33 тисяч доларів, старий Fiat 500e пропонують купити від 12,5 тисяч доларів.

У найближчому майбутньому українцям, які вибирають, який електромобіль купити в Україні, варто звернути увагу на Volkswagen e-Golf і Nissan e-NV200 Combi (корейський відповідь на Nissan Leaf). А також Tesla Model 3, яку тепер виробник буде поставляти в країну офіційно.

Lost Password