Біодизель з водоростей

База знань

Біодизель з водоростей – біопаливо третього покоління, яке отримують шляхом переробки рослинної сировини. З водоростей видобувається рослинний жир, з якого в подальшому виробляється біодизель. Водорості дуже дешева і одночасно – високопродуктивна сировина. Один гектар водоростей дозволяє отримати в 30 разів більше біопалива, ніж гектар сої. При цьому біодизель з водоростей на 5-10% більш енергоємкий, ніж біодизель з рослинного (тваринного) масла. Крім того, водорості ростуть досить швидко – водорість, що на 80% складається з речовин, аналогічного нафті, виростає за 10 днів. Аналогічна водорість, у якій відсоток вмісту «нафти» становить 30% – всього за 3 дні.

Біодизель з водоростей

Ще одним плюсом використання водоростей можна вважати той факт, що на відміну від вирощування інших видів рослинної сировини, їх немає необхідності підгодовувати і удобрювати – для зростання вони використовують вуглекислоту (СО2). При цьому чим вище концентрація вуглекислого газу, тим швидше вони набирають свою вагу. Таким чином, вирощування водоростей може вирішити проблему парникового ефекту.

Біодизель з водоростей: проблеми виробництва

Основна проблема вирощування водоростей – їх чутливість до зміни температури. Для нормально розвитку водоростей потрібно повністю виключити будь-які різкі коливання температури. Експерименти, що проводилися в США в рамках програми «Aquatic Species Program» показали, що оптимально для вирощування водоростей у відкритих водоймах підходить Каліфорнія, Нью-Мексико і Гавайї. Урожайність водойми в Нью-Мексико склала 50 грам водоростей з одного квадратно метра. Крім того, на сьогоднішній день не розроблено ефективний метод збору водоростей, які вирощуються у великих водоймах. Вчені підрахували, що для покриття потреби США в дизельному паливі водорості необхідно вирощувати на загальній площі, яка дорівнює площі штату Монтана.

Альтернативою вирощування водоростей у відкритих водоймах може стати використання спеціальних біореакторів, які можна розташовувати біля теплових чи атомних станцій. Тепло, що вони скидають, до 75% може покрити потребу в теплі, яке необхідне для вирощування водоростей. Подібна технологія дозволяє отримувати біодизель з водоростей практично в будь-якій частині планети, а не тільки в умовах жаркого пустельного клімату.

Lost Password