У Німеччині побудували найвищий вітрогенератор в світі

Новини

Найвищий вітрогенератор в світі побудований німецькою компанією Max Bögl Wind недалеко від Штутгарта, в районі містечка Гайльдорф. Сумарна висота вітрогенератора, включаючи лопасті, становить 264,5 метра, при цьому безпосередньо висота самої вежі – 178 метрів.

У Німеччині побудували найвищий вітрогенератор в світі

Дослідження показують, що зі збільшенням висоти установки вітрогенератора збільшується і ефективність генерації електрики. Фахівці Max Bögl Wind підрахували, що збільшення конструкції вежі на метр дає річний приріст генерації енергії на 0,5-1%. Причиною зростання обсягів генерації є зниження турбулентних завихрень, які створюються за рахунок обертів лопостями, а також зростання сили вітрових потоків. Це дозволить підняти значення розрахункового коефіцієнта використання енергії вітру до 34,4%.

Всього планується створення вітрової електростанції, що складається з чотирьох вітряків. Правда, у решти – трьох інших вітряків – висота вежі буде менше – близько 155 метрів, але при цьому на всіх буде встановлено однакові електрогенератори – GE 3.4-137, потужність якого становить 3,4 МВт. В результаті загальна потужність вітряного парку складе 13,6 МВт. За проектом, щорічно станція зможе виробляти не менше 10,5 ГВт∙год електроенергії. Вартість нової вітрової електростанції оцінюється в 70 млн євро, прогнозований щорічний дохід – близько 6,5 млн євро. В результаті інвестори зможуть окупити свої вкладення протягом 11 років.

Два в одному: вітрогенератор і гідроакумулятор

Особливість даного проекту – спроба компенсувати нестабільність генерації електроенергії за рахунок установки гідроакумулятора (водяної системи накопичення енергії). Як сховище використовується водонапірна вежа з резервуаром води на висоті 40м. При надлишковій генерації частина електрики буде використовуватися для закачування води в резервуар. При нестачі потужності починається скидання води, яка буде обертати лопасті гідрогенератора, встановленого на 200 м нижче накопичувача. Потрібний перепад висоти буде забезпечений за рахунок того, що вода буде зливатися в нижній резервуар, встановлений в колишній шахті. За проектом, гідроакумулятор зможе накопичувати до 70 МВт∙год електроенергії.

Розробники стверджують, що за рахунок використання турбіни спеціальної конструкції і особливого методу подачі води їм вдалося значно підвищити ККД гідроакумулювальної системи. Традиційно вона становить близько 70-80%, але точних цифр творці цього проекту поки не озвучили. При цьому інженери гарантують дуже високу швидкодію створеної системи – перемикання з режиму накопичення енергії в режим генерації займе не більше 30с.

Промислова експлуатація найвищого в світі вітрогенератора запланована вже на першу половину наступного року.

Leave a Reply

Lost Password