У Вінниці збудують завод, що вироблятиме сонячні панелі

Новини

У Вінниці буде побудований завод, який буде виготовляти сонячні панелі. Місцевий виконком надав майбутньому власнику вихідні дані – містобудівні умови, а також обмеження на проектування приміщень заводу.

У Вінниці збудують завод, що вироблятиме сонячні панелі

Планується, що зведеня виробничих приміщень буде проведено протягом двох років – у 2018-2019 році, закінчення будівництва – у другій половині наступного року. Згідно проекту, в рік планується виготовляти сонячні панелі загальною потужністю близько 400 МВт, розмір річного обсягу товарної продукції складе близько 180 мільйонів доларів. Крім того, будівництво заводу створить в місті додатково 400 робочих місць.

Інвестори впевнені в тому, що зможуть конкурувати з відомими європейськими, американськими і китайськими виробниками сонячних батарей. Однією з переваг вінницьких виробників стане те, що купуючи їх сонячні батареї, власники промислових сонячних електростанцій зможуть збільшити для себе «зелений» тариф. Адже закон про зелений тариф в Україні передбачає введення спеціальних надбавок в розмірі 5 – 10 відсотків за використання комплектуючих, вузлів і деталей, вироблених на Україні.

Ще одним стимулом для розвитку виробництва сонячних батарей можна вважати стрімкий розвиток сонячної енергетики в Україні. Так, тільки у Вінницькій області планується побудувати три великих сонячних електростанції: в Ільнецком районі – потужністю 10,87МВт, в Погребищенському – 11,42 МВт і в Тульчинському – 11,42 МВт. Введення в експлуатацію цих станцій дозволить щорічно генерувати близько 38 ГВт-год екологічно чистої сонячної електроенергії. Європейський банк реконструкції і розвитку спільно з Фондом чистих технологій вже виділив на реалізацію цього проекту 25,9 мільйонів євро.

Lost Password