Ціни на монокристалічні сонячні батареї продовжили знижуватися

Новини

У 2017 році ціни на монокристалічні сонячні батареї значно знизилися – з 72 центів за ват до 45 центів, що склало -37% в порівнянні з цінами 2016 року.

Ціни на монокристалічні сонячні батареї продовжили знижуватися

Фахівці виділяють кілька основних факторів, які викликали зниження цін:

  • зростання обсягу виробництва – якщо ще пару років назад на монокристалічні сонячні панелі доводилося не більше 25% ринку, але в 2017 році їх частка перевищила 30%. За прогнозами аналітиків, до кінця 2018 року частка монокристалічних і полікристалічних панелей практично зрівняється
  • державні інвестиції уряду Китаю в розвиток виробництва монокристалічних панелей і обладнання для їх випуску
  • зростання споживчого попиту на монокристалічні сонячні батареї в США. На тлі зростаючого попиту компанія LONGi Green Energy Technology, світовий лідер їх виробництва, уклала контракт на поставку полікремнію від південнокорейських виробників на суму 1,02 мільярда доларів. Компанія заявила про відновлення виробництва на своєму заводі в Індії, який знаходився в стані часткової консервації
  • впровадження інноваційних технологій, серед який можна відзначити масове впровадження технології різання алмазної ниткою. Це дозволило збільшити кількість пластин, одержуваних із злитка вагою 1 кг з 59 штук до 61.

Зростаюча популярність монокристалічних сонячних панелей пов’язана з їх більш високою, ніж у полікристалічних аналогів, потужністю. Впровадження нових технологій дозволило їх зробити на 10% ефективніше, незважаючи на те, що їх вартість залишається все ще більш високою – на 6%. Більш потужні панелі дозволяють отримати більше електрики при однаковій площі, що використовується. В умовах дефіциту земельних ділянок і високу орендну плату, установка монокристалічних панелей дозволяє на 10% знизити площу ділянки, на якій розташована сонячна електростанція. Додатковий ефект -скорочення сумарної довжини сполучних кабелів, і, як наслідок, втрат енергії при її передачі.

Основна відмінність між полі- і монокристаллическими сонячними батареями полягає в структурі кремнію. Для отримання монокристалічного сонячного модуля з очищеного кремнію вирощують цілісний довгастий кристал, який потім нарізають тонкими пластинками. У випадку з полікристалічними сонячними батареями кремній виплавляється в форми, після чого заготівля нарізається на окремі пластини.

Lost Password