Ще одна сонячна електростанція рекордної потужності буде побудована на Дніпропетровщині

Новини

Компанія ДТЕК планує оновити власний рекорд – Покровська сонячна електростанція потужністю 240 МВт стане найпродуктивнішою фотоелектричної станцією в Україні. Будівництво СЕС почнеться в Дніпропетровській області на території колишнього кар’єру для видобутку марганцю. Так як земля не придатна для ведення сільського господарства і відноситься до категорії «рекультивованих», це дозволило скоротити час отримання дозволу на будівництво. Планується, що сонячна електростанція буде генерувати близько 375 млн кВт*год електроенергії щорічно, що дозволить скоротити на 400 тисяч тонн викиди в атмосферу вуглекислого газу.

Ще одна сонячна електростанція рекордної потужності буде побудована на Дніпропетровщині

Всього планується змонтувати близько 874 тисяч сонячних панелей, загальний обсяг інвестицій складе близько 200 млн євро. Партнером ДТЕК стане німецький концерн Siemens. Він стане генеральним підрядником, який займеться будівництвом підстанції збору потужності 35/150 кВт, забезпечивши при цьому поставки всього ключового обладнання – трансформаторів, систем контролю і захисту, розподільних пристроїв закритого і відкритого типу.

Зараз найпотужніша сонячна станція в Україні також належить ДТЕК, вона розпочала роботу в середині січня в околицях села Старозаводське (Нікопольський район Дніпропетровської області). Вона була побудована на території колишнього рудного кар’єру, земля, непридатна для сільськогосподарського використання, пустувала вже кілька десятиліть. Тепер за рахунок оренди землі та податкових відрахувань бюджет Дніпропетровської області буде додатково отримувати близько 20 млн гривень щорічно.

Будівельні роботи почалися в квітні 2018 року, на площі близько 400 га було змонтовано близько 750 тисяч сонячних панелей, загальна потужність СЕС становить 200 МВт, це третя за потужністю сонячна електростанція в Європі. У рік вона буде генерувати близько 280 млн кВт*год екологічно чистої електроенергії. Цього вистачить, щоб повністю забезпечити електрикою два таких великих міста, як Нікополь і Марганець, скоротивши при цьому на 300 тисяч тонн викиди в атмосферу діоксиду вуглецю. Для Нікопольської СЕС встановлено зелений тариф в розмірі 15,03 євроцента за кВт*год електроенергії.

Це спільний проект української компанії ДТЕК і китайської China Machinery Engineering Corporation (CMEC). Загальний обсяг інвестицій склав близько 230 млн доларів. Китайська компанія має досвід будівництво об’єктів сонячної енергетики в різних країнах світу, а й для неї цей проект став наймасштабнішим за весь час діяльності.

Lost Password