Руслана представила інноваційну платформу для альтернативної енергетики – Global 100% RE UKRAINE

Новини

В Україні анонсовано створення інноваційної платформи Global 100% RE UKRAINE, яка стане частиною світової ініціативи Global 100% RE. Таким чином, Україна приєднається до об’єднання найбільших світових профільних організацій та асоціацій, що займаються впровадженням альтернативної енергетики в усьому світі – Greenpeace, EU Renewable Energy Association, International Solar Energy Society, Climate Action Network, World Bioenergy Association і інші.

Global 100% RE UKRAINE

У створенні енергетичної ініціативи Global 100% RE UKRAINE взяли участь провідні гравці ринку альтернативної енергетики в Україні:

 • Офіс Амбассадора відновлюваної енергії (ОАВЕ)
 • Українська асоціація відновлюваної енергетики (УАВЕ)
 • Асоціація сонячної енергетики України (АСЕУ)
 • Біоенергетична асоціація України (БАУ)
 • Українська вітроенергетична асоціація (УВЕА)
 • Український Водневий Рада (УВР)
 • ГК «Метрополія»
 • ПрАТ «Миронівський хлібопродукт» (МХП).

Йдеться про створення особливої замкнутої екосистеми, яка буде включати в себе виробників еко-електроенергії, сервісів для її розподілу, передачі, накопичення і зберігання, а також кінцевих споживачів. У 2018 році Україна витратила 12 мільярдів доларів на придбання традиційних джерел енергії – газу, вугілля, нафти. Зараз сумарні інвестиції в альтернативну енергетику в Україні складають 2,1 млрд доларів, стільки ж інвестували, наприклад, В’єтнам і Мароккко. Учасники зборів зазначили, що якщо кошти, що йдуть на закупівлю викопного палива, були б інвестовані в поновлювану енергетику, то це дозволило вирішити відразу кілька проблем:

 • забезпечити енергетичну незалежність України за рахунок організації власного виробництва електроенергії в необхідних обсягах
 • створення додаткових робочих місць, а також податкові надходження до бюджетів усіх рівнів. Це дозволить не тільки активізувати енергетичний сектор, а й створити сильний імпульс розвитку для всієї економіки в Україні
 • вирішення екологічних проблем – майже 60% відходів, що забруднюють атмосферу, пов’язані якраз з роботою паливно-енергетичного комплексу. Тому поновлювані джерела енергії – це захист навколишнього середовища без зниження обсягів генерації електроенергії.

«Як Міжнародний Амбассадор відновлюваної Енергії, діючи в інтересах багатостороннього співробітництва, без якого неможливий розвиток і впровадження відновлюваної енергії в Україні та інтеграція України в глобальний процес переходу світу на 100% відновлюваних джерел енергії, я ініціюю цей багатосторонній діалог, і закликаю до об’єднання в загальну ініціативу Global 100% RE UKRAINE. Таке об’єднання не просто своєчасне, а є необхідною умовою для досягнення спільної мети – переходу України на 100% відновлюваних джерел енергії », – заявила Руслана, представляючи проект Global 100% RE UKRAINE.

Втім, варто відзначити і ще один важливий момент – в Україні починає формуватися лобі, яке буде відстоювати і просувати ідеї альтернативної енергетики. Як відзначали самі учасники зборів, однією з цілей Global 100% RE UKRAINE буде створення рівних умов розвитку для всіх видів «зеленої» енергетики. Щоб вони чесно конкурували, але не воювали один з одним.

Lost Password