Китай представив автобус на водневому паливі

Новини

У місті Ухань (центральний Китай, провінція Хубей) був представлений новий автобус на водневому паливі. Його довжина – 8,5 метрів, він може перевозити до 56 пасажирів. За словами розробників, на одній заправці воднем він може проїхати до 450 км. При цьому для того, щоб дозаправити автобус на водневому паливі, буде потрібно 3-5 хвилин.

Китай представив автобус на водневому паливі

Автобус може працювати при температурах до -20С, при цьому він має автоматичну систему діагностики, яка контролює його справність і видає рекомендації про оптимальний режим експлуатації. Представивши дослідний екземпляр, компанія Wuhan Tiger Fuel Cell Vehicle Co підписала договір на випуск 3 тисяч таких автобусів до 2020 року. Комерційна експлуатація автобусів на водневому паливі почнеться вже в другому кварталі 2018 року в місті Ухань.

Вибір міста не випадковий, адже саме в Ухані буде не просто побудована перша в Китаї воднева заправна станція (всього до кінця 2020 року їхня планується побудувати 21). У технологічній зоні розвитку міста Ухань буде побудований парк водневих паливних елементів. Технологічний парк, інвестиції в який складуть 1,75 мільярдів доларів, займеться дослідженням і організацією виробництва водневих паливних елементів. Влада розраховує, що в промисловому парку вдасться створити виробництво повного циклу, яке буде включати дослідження і виробництво паливних елементів в тісній співпраці з провідними китайськими виробниками автомобільної техніки. Адже в Ухані розташована щтаб-квартира і виробничі потужності Dongfeng Motor Corporation, однієї з найбільших автомобілебудівних корпорацій Китаю.

Автобус на водневому паливі – далеко не єдиний експеримент в Китаї з джерелами альтернативної енергії. Китайський Шеньчжень (населення понад 11 млн чоловік, одне з міст Китаю, що найбільш стрімко розвиваються, лідер з експорту високотехнологічної продукції, виступає в ролі китайської вітрини для залучення інвестицій в нові технології) в кінці 2017 року повністю перейшов на електробуси (електричні автобуси). Тепер в місті перевезення пасажирів (до 12 млн осіб щодня) виконує 16359 електробусів. Для їх «заправки» побудовано 519 електрозаправок, які можуть одночасно заряджати 8 тисяч електричних автобусів. Такий перехід дозволяє за рік заощадити 345 тисяч тонн дизельного палива і на 1,35 мільйон тонн скоротити викиди вуглекислого газу. Зараз в місті майже 70% громадського транспорту працює на електродвигунах. До 2020 року має бути закінчена повна Електрифікація громадського транспорту.

Lost Password