Сонячний дах від Teslа: третя версія пішла в серійне виробництво

Новини Сонячна енергетика

Teslа розпочала масове виробництво покрівельного матеріалу, що містить вбудовані фотоелементи – це сонячний дах вже третього покоління (V3 Solar Roof), який отримав власну назву – Solarglass Roof. При цьому компанія планує вже відразу після презентації приступити до масового випуску сонячної черепиці, в планах – установка 1000 сонячних дахів щотижня. У Тесла вважають, що є всі підстави припускати, що цей кластер бізнесу за прибутковістю може перевершити автомобільний.

Сонячний дах від Teslа: третя версія пішла в серійне виробництво

Перший сонячний дах від Teslа був представлений 3 роки тому, але весь цей час технологія продовжувала доопрацьовуватися. На презентації другої версії Ілон Маск говорив про тисячі замовлень і про те, що деякі працівники Teslа вже встановили її у себе вдома. Як виявилося пізніше, за весь час, що минув після презентації, компанія так і не приступила до монтажу сонячних дахів.

При розробці третього покоління сонячної черепиці головний упор був зроблений на зниженні собівартості продукції. Як результат – у порівнянні з попередніми зразками, сонячний дах став дешевше на 40%. У компанії відзначають, що установка Solarglass Roof обійдеться дешевше, ніж укладання покрівлі і установка звичайних сонячних панелей. Якщо провести розрахунки за допомогою калькулятора на сайті компанії, то покриття даху площею 200 квадратних метрів сонячною черепицею обійдеться власникові будинку в 42,5 тисячі доларів. Це дозволить отримати сонячну електростанцію потужністю 10 кВт (варто враховувати, що це номінальне значення, реальне виробництво електрики залежить від безлічі факторів, перш за все – від орієнтації даху). Так як федеральна податкова субсидія компенсує 8550 доларів за установку сонячних панелей, то кінцева вартість установки складе 33 950 доларів.

Як і в попередніх варіантах, енергогенеруюча черепиця візуально максимально точно схожа на звичайний покрівельний матеріал, при цьому повністю відповідає BIPV-технології – сонячний дах забезпечує надійний захист від зовнішніх факторів, при цьому генерує електрику для потреб будинку. Крім того, Тесла надає 25-річну гарантію на свою сонячну черепицю. Щоб якомога раніше вийти на запланований рівень інсталяції сонячних дахів, в компанії ведеться підготовка спеціалізованих штатних бригад монтажників, які повинні виконувати роботи значно швидше, ніж звичайні робочі, які спочатку укладають покрівлю, а потім встановлюють сонячні панелі.

Lost Password