Найпотужніша в світі дахова сонячна електростанція буде побудована на Гігафабриці 1

Новини

На даху Гігафабрикиі 1 (штат Невада) буде встановлена найпотужніша в світі дахова сонячна електростанція. Тесла вже приступила до монтажу найбільшого в світі дахового масиву сонячних батарей. При цьому поки не ясно чи буде Тесла використовувати власні сонячні панелі, які випускаються на Гігафібріке 2, розташованій в Буффало. Там компанія виробляє сонячні батареї спільно з японською компанією Panasonic. Але при цьому за інсайдерською інформацією Тесла хоче зосередитися на виробництві панелей для «сонячних дахів», щоб задовольнити значний споживчий попит.

Найпотужніша в світі дахова сонячна електростанція буде побудована на Гігафабриці 1

Тесла прагне перевести все своє виробництво на альтернативні джерела енергії, відмовившись від вуглецевого палива. Наприклад Гігафабріка 2 отримує електрику від гідроелектростанцій. Гігафабріка 1 – це великий виробничий комплекс, який зайнятий випуском промислових систем накопичення і зберігання енергії, акумуляторів та батарей для електромобілів Tesla. Ще на початку будівництва Гігафабрики 1 було заявлено, що вона стане повністю електричним підприємством, яке відмовилося від викопного палива – нафти або природного газу. І ось тепер компанія приступила до встановлення сонячних панелей, почавши з північного боку. Після введення в експлуатацію дахова сонячна електростанція, чия проектна потужність складає 70МВт, не тільки стане найпотужнішою станцією подібного типу. Найближчий конкурент подібного типу майже в 7 разів менше, ніж станція у Тесла.

Площа Gigafactory 1 – близько 180 тисяч квадратних метрів. Спочатку передбачалося, що фабрика буде випускати в рік акумуляторних батарей і систем накопичення сумарною місткістю близько 50 ГВт-год. Але зростання попиту і вдосконалення технологій дозволили керівництву Tesla заявити про те, що на наявних потужностях випуск буде збільшений, як мінімум, втричі – до 150 ГВТ-год щорічно.

Lost Password