Vestas планує виробляти гібридні електростанції

Новини

Датська компанія Vestas, найбільший світовий виробник вітрогенераторів (у 2017 році компанія забезпечила установку вітротурбін сумарною потужністю 11,2 ГВт), планує виробляти гібридні електростанції – комбіновані енергосистеми, до складу яких входитимуть вітротурбіни, сонячні електростанції і системи накопичення і зберігання енергії на базі літій –іонних  акумуляторів.

Vestas планує виробляти гібридні електростанції

У компанії вважають, що гібридні електростанції за рахунок комбінування різних методів виробництва електрики зможуть перекривати дефіцит електрогенерації, взаємно доповнюючи один одного і знижуючи до мінімуму залежність від погодних умов. Комбінування сонячних електростанцій, вітрогенераторів і акумуляторів дозволить істотно підвищити стійкість енергосистеми. Як відзначають в компанії, гібридні електростанції стають все більш затребуваними на ринку, формуючи окремий сегмент альтернативного обладнання. За оцінками аналітиків компанії, потенційно ємність світового ринку гібридних електростанцій становить близько 2 ГВт.

Компанія Vestas, перебуваючи під тиском конкурентів, перш за все з Китаю і країн Південно-Східної Азії, намагаючись зберегти лідерство на ринку, використовує нові підходи в розробці і реалізації продукції. Прикладом цього може служити придбання аналітичної компанії Utopus Insights Inc, що займається прогнозуванням погоди. Це дозволить компанії перейти на випуск енергосистем, які будуть використовувати штучний інтелект для підвищення обсягів і стабільності генерації «зеленої» електроенергії. Крім того, компанія розвиває співробітництво як Tesla Inc., так і іншими виробниками систем накопичення електроенергії.

Свій перший проект гібридної електростанції Vestas реалізує в Австралії у співпраці з WindLab Ltd і Tesla. Обсяг інвестицій оцінюється в 160 млн доларів. Сумарна потужність гібридної електростанції складе 60 МВт, з яких 43,2 Мвт забезпечать вітрові електростанції, ще 15 МВт припадає на сонячні панелі і 4 МВт – це літій-іонна система акумуляторів. За проектом, станція повинна почати промислову експлуатацію в кінці 2018 року.

За інформацією аналітиків Bloomberg Intelligence, гібридні електростанції зацікавили і конкурентів датської компанії на ринку вітроенергетики – Goldwind, Siemens Gamesa і Suzlon.

Lost Password