Незвичайні джерела енергії

База знань

Сьогодні альтернативні джерела енергії – сонячне світло, вітер, геотермальна і приливна енергія, які відносно недавно сприймалися як незвичайні джерела енергії, виробляють майже 15% всієї світової електроенергії. Незважаючи на їх практично невичерпний потенціал, пошуки і експерименти з незвичайними альтернативними джерелами енергії тривають.

Варіант отримати незвичайні джерела енергії – це зміна підходів до використання альтернативних джерел енергії, які вже використовуються в промислових масштабах. Наприклад, проекти будівництва сонячних електростанцій на навколоземній орбіті. Це дозволить приймати набагато більше сонячного випромінювання, яке, проходячи через атмосферу, втрачає значну частину своєї енергії. Крім того, сонячні батареї можуть бути орієнтовані так, що будуть постійно перебувати на сонячному боці планети – це забезпечить безперервність генерації електроенергії. Такий проект може бути реалізований, як тільки буде розроблено ефективний метод передачі виробленої електрики на поверхню Землі.

Більш реалістичний проект вже проходить випробування. Він заснований на особливостях руху повітряних мас – чим вище, чим більше швидкість вітру. Тому вітряну турбіну на дирижаблі/аеростаті піднімають на висоту 300-600 метрів, в таких умовах вона виробляє в 2 – 2,5 рази більше електроенергії, ніж вітрова електростанція на поверхні землі.

В Україні перспективним вважається напрям сірководневої енергетики – переробка значних обсягів сірководню, який скупчився в глибинах Чорного моря. За оцінкою фахівців, він залягає на глибині від 20 до 50 м від поверхні, при цьому з кожним роком шар «живої» води в Чорному морі стає все тоншим. Сірководень після переробки може стати джерелом дешевого водню, а також чистої сірки і багатьох рідкісноземельних елементів.

В Австралії тестують підводні електростанції, які використовують енергію підводних течій для вироблення електроенергії.

Незвичайні джерела енергії: як використати енергію людини

Один з напрямків розвитку незвичайних джерел енергії – це використання енергії людини. Наприклад, теплової енергії – один з мобільних операторів розробив технологію Power Pocket. Вона заснована на тому, щоб перетворювати тепло, що випромінюється людським тілом, в електричну енергію. Чим ближче Power Pocket буде розташовуватися до людини, тим більше він буде генерувати електрики. Наприклад, такий перетворювач компанія помістила в спальний мішок, в результаті після 8-ми годинного сну батарея смартфона була заряджена на 50%.

Досить багато експериментів присвячено спробам використовувати енергію спортсменів, які займаються на різних тренажерах. У Лондоні створили експериментальну спортивну площадку Green Heart – енергія, вироблена під час занять спортом, надходить в локальну енергосистему. При бажанні, до тренажера можна підключити і підзарядити власний смартфон за рахунок спалювання своїх кілокалорій. У Голландії електрогенератори під’єднали до дитячих гойдалок. В Японії електроенергію виробляють пасажири метро, які обертають турнікети при вході на станцію.

У Швейцарії знайшли вихід, як забезпечити енергією електричні кардіостимулятори. Для цього розроблені мініатюрні турбіни, які можна встановити в кровоносні органи.

Незвичайні джерела енергії

Вітрова турбіна, що встановлена на дирижаблі

Lost Password