ТОП-10 виробників сонячних панелей 2019

Сонячна енергетика Технології

Щокварталу фінансово-аналітичне агентство Bloomberg (Блумберг) складає та публікує рейтинг світових виробників сонячних панелей. При їх складанні аналізується велика кількість факторів, в тому числі – річний обсяг випущених панелей, рівень технічного оснащення виробництва, інвестиційна привабливість тощо В останні роки ТОП-10 виробників сонячних панелей (2019 теж не стане винятком) кардинально не змінюється, як і раніше, лідируюче положення займають китайські виробники.

ТОП-10 производителей солнечных панелей 2019

Це цілком закономірний підсумок, адже протягом багатьох років китайський уряд надавав фінансову підтримку своїм виробникам. Крім того, за рахунок більш дешевого виробництва і великих обсягів випуску, китайські виробники великі кошти інвестували в науково-дослідну діяльність, що дозволяло вдосконалювати сонячні панелі. Впроваджуючи нові технології, китайські виробники підвищують ефективність сонячних панелей, при цьому знижуючи виробничі витрати.

ТОП-10 виробників сонячних панелей

За підсумками року ТОП-10 виробників сонячних панелей виглядає наступним чином.

  1. Jinko Solar – китайська компанія зі штаб-квартирою в Шанхаї. Тут створена вертикально інтегрована схема виробництва, компанія має весь виробничий цикл – від виготовлення кремнієвих пластин і злитків до випуску сонячних панелей. Штат компанії – 12 тисяч чоловік, вона має 8 виробничих підприємств за межами Китаю і 15 зарубіжних філій. Сумарна потужність випуску фотоелектричних модулів на рік становить близько 10 ГВт.
  2. JA SOLAR – ще один китайський виробник, компанія заснована в 2005 році, має 11 виробничих баз і 20 філій по всьому світу. Щорічно випускає сонячних панелей і фотоелектричних модулів сумарною потужністю близько 9 ГВт.
  3. Canadian Solar – заснована в 2001 році в Канаді, має дочірні підприємства в 24 країнах світу. На підприємствах компанії працює близько 10 тисяч чоловік. Компанія спеціалізується не тільки на випуску сонячних панелей, а й на створенні комплексних рішень для сонячних електростанцій. Крім того, компанія має свої сонячні електростанції загальною потужністю 1,4 ГВт.
  4. Hanwha Q CELLS – південно-корейський виробник, який має дві головні штаб-квартири: в Сеулі (Південна Корея) і Тальхейме (Німеччина). Компанія має 4 потужних дослідних центри в Німеччині, Кореї, Китаї та Малайзії, загальна вартість активів – понад 150 млрд доларів. Щорічно компанія випускає сонячних панелей на 8 ГВт.
  5. Trina Solar – китайський виробник, основні виробничі потужності розташовані в провінції Цзянсу. Це один з провідних світових виробників обладнання для сонячних електростанцій, компанія займається випуском сонячних модулів, а також фінансуванням, проектуванням, будівництвом, експлуатацією та управлінням об’єктів сонячної енергетики, тільки за 2017 рік компанія забезпечила підключення до мережі фотоелектричних станцій загальною потужністю 2 ГВт.

Крім того, в ТОП-10 виробників сонячних панелей входять компанії RISEN ENERGY (китайський виробник зі штаб-квартирою в Шеньчжені і річним виробництвом 6.6 ГВТ), GCL-Poly Energy Holdings (компанія з Гонконгу, крім сонячних панелей, займається впровадженням технологій переробки сміття, щорічна продуктивність – 5,4 ГВт), Talesun (основні виробничі потужності зосереджені в Китаї і Тайвані, щорічний випуск – 4,5 ГВт), Suntech (китайський виробник, щорічно випускає 3,3 ГВт сонячних батарей), ZNSHINE Solar (китайський виробник, потужність – 3,2 ГВт щорічно).

Крім компаній, які потрапили в ТОП-10 виробників сонячних панелей, слід зазначити Seraphim (3 ГВТ), BYD (1,7 ГВт), ABi-Solar, LONGi Solar, Panasonic.

Lost Password