Найдешевший електромобіль в Україні та світі

Електромобілі Технології

За звання «найдешевший електромобіль в світі» змагаються китайські та індійські виробники. Вони розраховують на масового невибагливого покупця, який готовий змиритися з деякими незручностями і обмеженим функціоналом.

Індійська компанія Tata відома своїми розробками дуже дешевих автомобілів. Правда, не завжди вони мають успіх на ринку, наприклад, попереднє бюджетне авто – Tata Nano – повністю провалилося на ринку, адже навіть для своєї низької ціни воно мало більш ніж скромні характеристики. Тепер на його базі індійці створюють електрокар «Jayem Neo», попередня вартість якого буде близько 7 тисяч доларів. На одній зарядці автомобіль зможе проїхати до 200 км.

Випереджаючи індійську Tata, китайська SAIC-GM-Wuling вже представила свій найдешевший електромобіль в світі – Baojun E100. Помітно, що за зовнішнім виглядом – це трохи змінений Smart ForTwo. У базовій комплектації він коштуватиме 5,3 тисячі доларів. При цьому незважаючи на таку скромну ціну, автомобіль має систему розпізнавання рухомих об’єктів, «електронний» ручник, парктроник і ABS. За доплату можна встановити систему очищення повітря в салоні, доступ без ключа, система мультимедіа і т.д.

Найдешевший електромобіль в Україні та світі

Baojun E100

Втім, в нішу бюджетних автомобілів готові увійти і виробники зі світовим ім’ям. Наприклад, Volkswagen, які вміють створювати «народні» автомобілі, готові в 2018 році представити «народний електрокар». Ще не відомо, чи буде це самий дешевий електромобіль в світі, адже заявлений запас ходу складе 300 км, а розроблятися він буде на базі технологій, які використовувалися при створенні Golf восьмого покоління.

Найдешевший електромобіль в Україні

Найдешевший електромобіль в Україні – це або новий електрокар не надто зрозумілого походження, або б/у машина відомого автовиробника. Заявлений ZAZ Lanos Pickup – електромобіль українського виробництва по всій видимості так і залишиться в єдиному екземплярі. Тим більше, що за заявленою ціною – 15 тисяч доларів – йому важко буде змагатися на ринку з імпортними електрокарами. Наприклад, найдешевший електромобіль Nissan Leaf в хорошому стані можна придбати від 10 тисяч доларів. У 2018 році електромобілі в Україні істотно подешевшають, адже тепер вони будуть звільнені від сплати ПДВ і акцизу. За підрахунками аналітиків, ціна на електромобілі в Україні стануть менше на 17-20%.

Lost Password